Home & Living

Hack Stavový indikátor LED dverí

by nebolo skvelé, keby ste sa mohli len pozrieť na vaše dvere a povedať, či boli zamknuté alebo odomknuté. Tento automatizovaný domáci čitateľ urobil práve to a dokáže povedať stav každých dverí z farby LED. Čítajte ďalej pre fotografie a podrobnosti o okruhu …

Podanie Martin Howell Prečo to urobiť? – Keď som postavil svoj nový dom, použil som zámky dverí v štýle euro prednosť pred oveľa normálnejším typom Yale. Tieto zámky vyžadujú, aby ste buď obrátili zásadný (zvonka) alebo gombík (vo vnútri), aby ste zaistili dvere, nezabuchli ako Yale a nemôžu vás uzamknúť, ak sa dvere zatvoria, keď ste vonku .

Fungujú skvele, ale nie je možné povedať, či sú dvere zamknuté alebo nie bez vyskúšania gombíka. Pri uzamknutí domu je to výsledok potrebné fyzicky skontrolovať každé dvere, trochu bolesti, najmä keď sú všetky svetlá vyčlenené. Garáž je pripevnená k domu a má diaľkovo kontrolované dvere a opäť jediný spôsob, ako skontrolovať, či sú dvere uzamknuté, je ísť a vyzerať. Potreboval som spôsob, ako ľahko zistiť, či boli dvere uzamknuté, a tak som skončil a namontoval som sadu LED svetiel ku každým dverám. Pomocou Basic Red = Bad, Green = dobrá logika som namontoval pár LED diódy do rámu dverí ovládaných mikropírom skrytým v zámkovej doske.

Ako som to urobil? – Spínač je konvenčný mikro spínač, namontovaný na hliníkovú dosku, ktorá je zaskrutkovaná do vnútornej strany otvoru vo dverách, do ktorého vstupuje zámkový jazyk. Doska má sloty, aby sa umožnil spínač tak, aby bol nastavený dozadu a dopredu To, že sa primerane angažuje v zámkovom jazyku – príliš blízko a jazyk fauluje na spínačoch a dvere sa nezamknú – príliš ďaleko a prepínač zlyhá. Drevené dvere a rámec sa rozširujú a konajú s počasím a mechanizmus zámku nie je príliš presný, takže pokus a chyby sú jediný spôsob, ako získať správne nastavenie. Nadil som malý kúsok tenkého gumy cez prepínač prevádzkového tlačidla s neuveriteľne lepidlom, aby som spínač trochu odpal.

Spínačmi musia byť typ, ktorý má tri pripojenia, bežné (com), zvyčajne otvorené (nie) a zvyčajne zatvorené (NC) a jediné plastové tlačidlo, ktoré ho pracuje. Baňa pochádzala z jedného z mnohých fotokopierov a tlačiarní, ktoré som v priebehu rokov kanibalizoval na diely. Pre tieto prepínače existujú najrôznejšie prílohy páky, ktoré by spôsobili, že úprava je menej kritická, ale vo vnútri diery nie je priestor

Svetlá sú napájané z CAT5, ktorá nesie energiu z centrálneho napájacieho zdroja 12 V v „strojovni“, kde žije server a sieťové veci. Aj keď CAT5 má 8 drôtov, použil som ich iba 4 a náhradné diely odobrali na uloženie miesta. Chcel som byť schopný simulovať svetlá do nejakého centrálneho bodu, takže spojenia, ktoré prevádzkujú LED diódy pri dverách, sa tiež prenášajú späť do strojovne.

CAT5 končí na nástennej doske blízko dverí, potom sa kábel beží za soklou k spodnej časti rámu dverí. Opromadil som štrbinu v ráme dverí a cez ňu kŕmil drôty, potom som do štrbiny nalepil prúžok dreva späť do štrbiny, aby som ich zakryl. LED diódy sú namontované do malého kusu hliníkového uhla, zapusteného do rámu dverí, to tiež skrýva skrutky, ktoré držia spínač a otvor, cez ktorý drôty prechádzajú. LED diódy sú konvenčné typy 5 mm, takže som vyvŕtal 5 mm otvory na dosku a super vylepšil LED do otvorov, potom som doštičku pripevnil do rámu pomocou niekoľkých dabov „Nie oveľa viac nechtov“. V diere je veľmi málo miesta, takže bolo potrebné vyvinúť trochu rámu, aby sa zmestil spínač a vytvoril priestor pre vodiče.

Spínače a LED sú zapojené takto:-

+12V sa pripája k „com“ na prepínači

Jedna časť červenej LED sa pripája k NC

Jedna časť zelenej LED sa pripája k NO

Zostávajúce nohy oboch LED sú spojené spolu, potom s 150 ohmovým odporom a potom k drôtu 0V.

Aby som bol schopný simulovať svetlá inde v dome, pripojil som aj vodiče k pripojeniam NO a NC

Prepínače umožnia push-on konektory, ale tu nie je veľa miesta, takže som ich všetky spájal. LED diódy budú fungovať iba vtedy, keď sa zapoja do jedla, ak sa nezabudnú, stačí zvrátiť spojenia. Pretože iba jedna LED je živá naraz, je potrebný iba jeden rezistor. LED diódy môžu byť spustené od 5 V, ale za denného svetla budú menej jasné a ťažšie a ja som mal náhradný 12 V napájanie.

Garážové dvere majú podobné usporiadanie, ale preto, že nie je potrebné, aby spínač skrýval iba na hliníkovej držiaku zaskrutkovanej k rámu dverí. Samotné dvere nesie ďalšiu konzolu s tyčou, ktorá sa zapája do spínača, prút je závit, aby umožnil nastavenie

Ďalšie súvisiace veci – Rovnaké 12 V krmivo tiež dodáva energiu detektorom vody namontovaným pod umývačkou a umývačkou riadu, s solenoidnými ventilmi, aby vypli vodu a znie zvukový alarm v prípade úniku (to stále prebieha ). IPlánujte tiež simulovať stavové svetlá na kotle, ktorý žije v garáži vo vnútri domu, aby som mohol zistiť, či je to primerane fungujúce (viac práce prebiehajú)

Záver – Toto je jedna z najvýhodnejších a najmenej drahých funkcií v dome s veľmi vysokým WAF. Keď idem do postele, len prechádzam domom, vidím rýchlo, ak sú dvere zamknuté a so všetkými svetlami v domácnosti dodávajú LED diódy len toľko svetla, aby sa navigovali bez toho, aby zakoplili veci. Bolo to ľahké urobiť, nestojí nič (už mali časti v mojej nevyžiadanej skrinke) a fungovalo mimoriadne dobre.

#
Náhľad
Produkt
Hodnotenie
cena

1
YALE SD-L1000-Ch Conexis L1 SMART DOORE, Ovládanie aplikácií, značky kľúčov/telefónov, diaľkový zámok/odomknutie, Chrome …
1 400 recenzií
164,25 GBP
dostať sa na Amazon

2
Inteligentný zámok, Ruveno Slim Smart Dvere Lock, zámok dverí odtlačkov prstov, bezkľúčový zámok vstupných dverí, zámok dverí …
61 recenzií
169,99 GBP
dostať sa na Amazon

3
Yale Keyless Connected Inteligentný zámok dverí (Chrome)
673 recenzií
81,50 GBP
dostať sa na Amazon

Ďalším krokom je pripojenie výstupov z prepínacích dverí na môj server, kde ich malá aplikácia monitoruje a zobrazí svoj stav na webovej stránke. Rovnaká webová stránka tiež zobrazí obrázok z vačky, ktorá pokrýva predné dvere. Náhradný vreckový počítač namontovaný v centre v dome zobrazí webovú stránku cez Wi-Fi. Potrebujem len nájsť spôsob, ako prepojiť pripojenia „Mimic“ do počítača, akékoľvek nápady na to budú vďačne prijaté.

Vďaka – Martin Howell

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest
E -mail
Viac

Whatsapp
Tlač

Skype
Tumblr

Telegram
Vreckovka

Posledná aktualizácia na 2021-10-04 / pridružené odkazy / obrázky z Amazon Product API API