Uncategorized

Systém automatizácie domácej automatizácie Lightwaverf: Hĺbkové hodnotenie

Nie je často, že prichádza nový systém automatizácie domácnosti, ktorý môže skutočne spochybniť starších, ale všeobecne zavedených protokolov X10. Ale Lightwaverf vyzerá, že by to mohol byť len ten, kto zrazí X10 z jeho ostrieža v rozpočtovom sektore. Automatizovaný domáci pravidelný Ant Skelton nás prevedie komplexným prehľadom tejto novej funkcie zabalený systém bezdrôtovej domácej automatizácie, ktorý bude pre každého, kto chce retro prispôsobiť moderné ovládacie prvky vo svojom dome …

Podanie Ant Skálton – Lightwaverf je nová škála bezdrôtových modulov automatizácie domácej automatizácie v duchu x10. Systém Lightwaverf debutoval na Gadget Show Live v apríli 2011 a výroba sa teraz zvyšuje do vážnych zväzkov.

Ľudia za Lightwaverfom, JSJS Designs, môžu byť pre automatizovaných čitateľov domácich čitateľov oboznámení. Ich zázemie je v zariadeniach s asistovaným živým zariadeniam pre vážne fyzicky postihnuté, takže nie je pre nich veľa úsek, aby presunuli svoje zameranie od tých, ktorí nie sú schopní vstať a zapnúť svetlo na tých, ktorí sú jednoducho príliš nečinní. Čo by však malo skutočne upútať vašu pozornosť, je to, že sú to chlapci, ktorí boli za homeasy za Byron/B & Q HomeEasy sortiment zariadení pred niekoľkými rokmi. Rovnako ako Range Homeasy, aj Lightwaverf je k dispozícii pod mnohými rôznymi značkami: môžete získať zariadenia značkové dizajny JSJS, Siemens alebo Electium.

Rovnako ako systém HomeAsey, aj samotná škála zariadení Lightwaverf je pôsobivá. K dispozícii sú náhradné dosky na stene pre spínače Stlmiaceho svetla 1, 2, 3 a 4 a pre zásuvky s jednou a dvojitou stenou. Existujú moduly Slave Dimmer pre dvojcestné nastavenia osvetlenia a iba zariadenia „vysielača“ poháňané batériou, podobné starému X10 Stick-awitch. K dispozícii je päť rôznych štýlov: biely plast, mosadz, nehrdzavejúca oceľ, chróm a čierny chróm. Každý je vybavený podhodnotenými jantárovými a modrými diódami, aby poskytol určitý náznak stavu, a každý z nich má push-fit tvárovú dosku na skrytie upevnenia steny. Pravdepodobne budú k dispozícii náhradné čelné dosky, aby ste mohli zmeniť štýl spínačov bez zmeny základnej elektroniky. Dovtedy môžete vymeniť za partnera.

K dispozícii sú ďalšie príslušenstvo, ktoré nie sú k dispozícii, vrátane rozsiahlej škály vreckových ovládacích zariadení, z ktorých každá poskytuje mierne odlišnú funkčnosť (zradenie ich dedičstva HomeAseast!), Napájací merač prúdovej svorky, LED svetlá napájané z batérie a senzory PIR. Nakoniec existujú ďalšie dve zaujímavé vyhliadky: jednotka „wifilink“, ktorá pôsobí ako brána medzi vašou sieťou Lightwaverf a internetom vo všeobecnosti pre PC, prehliadač a ovládanie smartfónov a stlmiteľná 20W CFL žiarovka so všetkými inteligentnými zabudovanými do nej zabudovaných .

Systém Lightwaverf pracuje v pásmoch 433 MHz a 868 MHz, takže nebude musieť zápasiť so všetkými vašimi Wi-Fi/Bluetooth/Zigbee/Pizza-Herfing Preprava, iba otvárače garážových dverí a bezdrôtové dvere a podobne. Ďalšou výhodou je, že signály s ľahkosťou dierovanie stien a nižšie požiadavky na výkon znamenajú, že zariadenia ovládané batériou môžu pracovať z mincí bunky. Výhody väčšieho rozsahu znamenajú, že triky s vymyslením sieťoviny sú zbytočné-Lightwaverf sa spolieha na to, že jeho prevody sú schopné pokryť celý váš dom, hoci ak máte problémy s dosahom/Blackspotom, je k dispozícii hlúposť.

#
Náhľad
Produkt
Hodnotenie
cena

1
Lightwave L21 Smart Dimmer, 1 gang, nehrdzavejúca oceľ – Pracuje s Alexou, asistentom Google, HomeKit ….
509 recenzií
59,95 GBP
kúpiť na Amazone

2
Lightwaverf od DETA Connect 9525 bezdrôtová scéna s bielymi vložkami (Chrome)
3Recenzie
14,95 GBP
kúpiť na Amazone

3
Lightwave L42 Smart Socket, 3000W, nehrdzavejúca oceľ – Pracuje s Alexou, asistentom Google, HomeKit ….
158 recenzií
58,00 GBP
kúpiť na Amazone

Proprietárny protokol Lightwaverf je obojsmerný schopný, ale z nákladových dôvodov je väčšina modulov buď vysielačky alebo prijímače; Málokto je oboje. Pre ľudí, ktorí chcú nahradiť X10, to znamená, že Svätý grál hlásenia stavu zariadenia je stále iba snom. V praxi je to zriedka problém a JSJS sľubuje, že obojsmerné RF osvetľovacie jednotky budú nasledovať asi jeden rok. Zariadenia Lightwaverf nie sú kompatibilné so starším radom Homeasy.

Nastavenie systému Lightwaverf je veľmi jednoduché. Môžete mať toľko vysielačov a prijímačov, koľko chcete, a prijímače (ktoré sú zvyčajne zariadeniami, ktoré niečo robia, napríklad stlmenie svetla alebo ovládanie zásuvkovej zásuvky), musia byť spárované s vysielateľmi (zvyčajne ovládali batériu, zariadenia v štýle diaľkového ovládača). Akýkoľvek daný prijímač si pamätá 6 vysielačov naraz a môže si pamätať aj na 3 nastavenia nálady (hoci mojím počítaním, ovládač nálady v zázname/výstupnom režime môže robiť 5 nastavení nálady, takže možno 5 nálad je horná hranica). Spárovanie sa vykonáva vykonaním nejakej špeciálnej akcie (držanie tlačidiel dole, zapínanie vecí zapínania a vypnutia určitého počtu) na prijímači, aby ste ho vložili do režimu párovania, pred stlačením tlačidla na vysielači, s ktorým chcete spárovať. Z týchto jednoduchých pravidiel je možné zostaviť relatívne zložité nastavenia, pretože jediné tlačidlo vysielača môže ovládať ľubovoľný počet zariadení prijímača. Akonáhle zohľadníte Wifilink ako jedného z vysielačov, možnosti sa stanú ešte zaujímavejšími.

5 -kanál diaľkové ovládanie

Nadšenie spoločnosti JSJS Designs na vytváranie diaľkových ovládacích prvkov zostáva nezmenené zo starých domácich dní; V súčasnosti spočítam 5 rôznych diaľkových ovládacích prvkov, s výnimkou čisto kozmetických variácií. Tu je skromný pokus o ich klasifikáciu:

Názov Buttonson/OFF/DIMCHANNELSMOODSPRICENOTES
5 Button Remote52No 9,98 Has „All-off“
6 gombíky diaľkové ovládanie63no 7,40 GBP
Vreckový diaľkový ovládač 10 + 4 Way Selector16*1 £ 12,98*Na stránkach po štyroch, voliteľné pomocou spínaču snímky, predpokladám – žiadne zmienky, ktoré sa uvádza v príručke! má „All-off“
Nálada diaľkovo6 + 4 Way Selector4? 3? £ 12,98no podrobnosti k dispozícii
Socket Locker51No 9,98 GBP Perity rôznych zmätených kombinácií „uzamykacích“ zariadení, takže ich nemožno ovládať predným panelom, RF alebo niekedy obom. Pre stmievače je význam „zámku“ ďalej napätý.

Diaľkové ovládanie piatich tlačidiel je najkompaktnejšie dostupné diaľkové ovládače približne 8 x 3,5 x 1 cm. Má lesklý povrch a príjemne hmatové gombíky a jantárová viedla k tomu, aby naznačila, kedy sa vysiela. Môže ovládať dva kanály nezávisle (zapnuté, vypnuté, jasné, slabé) a má tlačidlo „All-off“ (kde „všetko“ znamená „všetky zariadenia, ktoré sú spárované s týmto vysielačom). Diaľkové ovládanie je poháňané jednou batériou CR2032 3 voltovej batérie.

Ovládač osvetlenia nálady (spínač hlavnej steny)

Ovládač osvetlenia nálady je vysielač napáňaný z batérie, ktorý sa zmestí do jediného zadného boxu LightSwitch, a ako taký je ideálny na zabezpečenie ľahkého prepínača v mieste, kde nie je zapojené elektrické vedenie. Pretože jednotka vyčnieva menej ako milimeter zo zadnej časti čelnej doštičky, bolo by tiež možné pripevniť ju priamo k stene s obojstrannou páskou (k dispozícii) alebo suchým zipsom.

Ovládač je napájaný jedinou batériou 3Volt CR2032, má modrú LED LED na označenie prenosu a má dve veľké tlačidlá a štyri menšie. Veľké tlačidlá môžu byť nakonfigurované ako tlačidlá ON/OFF/Bright/Dim, sú ako vstupné a výstupné predvoľby nálady; Tento režim je ovládaný malým posúvačom na zadnej strane jednotky, ktorý je tiež tam, kde sa môže uskutočniť výmena batérie. Samotné tlačidlo sa cíti trochu chabé a voľne montáž, ale majú uspokojivú kliknutú akciu (bez rozsiahleho rastu mojich spínačov s klipy) a doteraz sa bez problémov postavili na primeranú úroveň zneužívania v našej domácnosti.

Štyri menšie tlačidlá sú tlačidlo „ALL OFF“,a jeden pre tri predvoľby nálady. Každé zariadenie prijímača si pamätá tri rôzne predvolené úrovne nálady, takže stlačením „nálady 1“ na ovládači osvetlenia nálady jednoducho dáva pokyny každého spárovaného prijímača, aby prešiel na akúkoľvek úroveň, ktorú uložil v pamäti „nálady 1“. Vybádzača môžete posunúť na zadnú stranu prepínača na „M“, aby ste umožnili dvom veľkým tlačidlám prenášať aj správy nálady, v takom prípade získate dve ďalšie nálady na úkor manuálneho ovládacieho prvku ON/OFF. Nastavenie úrovne nálady je jednoducho prípad nastavenia úrovne svetla, ktoré chcete na akýchkoľvek spárovaných prijímačoch, a potom podržať tlačidlo nálady na vysielači, až kým LED nezablokuje.

Spočiatku som predpokladal, že zmena nastavenia na spínaču posúvača alebo výmena batérie by si vyžadovala odstránenie skrutiek a odstránenie celej tvárovej doštičky, až kým mi bolo poukázané na to, že čierny modul je možné kliknúť z priehľadnej upevňovacej držiaka s ľahkosťou, presne na tento účel.

Návrhy JSJS odhadujú, že batérie trvajú 2 roky v rámci „priemerného“ použitia, takže dúfajme, že to nebude potrebné príliš často. Jednotky nehlásia stav batérie, čo je škoda, pretože nedostanete žiadne pokročilé varovanie pred blížiacim sa zlyhaním batérie.

1-gang Dimmer 250W

Single-kanál 250W stmievača je prijímač Lightwaverf, ktorý môže nahradiť existujúce stmievacie tvary svetla v stene. Nevyžaduje neutrálne pripojenie. Používa rovnaký odnímateľný prístup k čelnej doske ako ovládač osvetlenia nálady na skrytie upevňovacích skrutiek a pohodlne sa zmestí do 25 mm back-box. K dispozícii sú aj dva, tri a štyri ekvivalenty kanála, pri 210 W na kanál. Dimmers s vyšším príkonom nebude sprístupnený, pretože návrhy JSJS očakávajú, že trh pre žiaroviek je zmenšujúci sa. Každý kanál má pár tlačidiel a pár primerane diskrétnych LED, jeden jantár a jeden modrý. Stmiera je kompatibilný so všetkými inadescentnými a nízkoenergetickými halogénovými žiarovkami, ako aj so stmievateľnými transformátormi nízkeho napätia. Spoločnosť JSJS Designs uvádza, že bude fungovať aj s stmievateľnými LED a väčšinou Dimmale CFL za predpokladu, že v obvode je niečo, čo poskytuje odporové zaťaženie pri spustení, ako napríklad normálna žiarovka (napr. 20 W halogénov) alebo rezistor 15 až 20 W. V skutočnosti sú v procese uvoľnenia vhodného balastového modulu na tento účel. Obvod Dimmer je špičková aféra triac, napriek tomu je v prevádzke úplne tichá.

K dispozícii je tiež jediný gang Slave stmieva, ktorý nemá v ňom žiadnu rádiovú elektroniku, ale ktorá sa dokáže zúčastniť na scenároch prepínania viacerých ciest, ako je všadeprítomná britská sála/pristátia. V ktoromkoľvek danom obvode môžete mať až šesť z nich, aj keď by ste chceli, aby mnohí odhadovali niekto.

Všetky stmievače sú mäkké a krásne vyblednú a vypínajú, ako aj hladko sa rozoslúžia medzi predvolenú náladu. Ako ďalší bonus sa pri aktivácii vrátia na akúkoľvek úroveň, v ktorej boli, keď boli naposledy vypnuté. Ak je svetlo zapnuté a dôjde k strihu energie, stmieva sa vráti do stavu mimo stavu, keď sa vráti energia, čo sa javí ako čudné rozhodnutie, najmä ak ste starostlivo naprogramovali obsadenie, ktoré emulujú nastavenia, aby oklamali zlodeji, keď ste preč. Zdôvodnenie je, že pretože neexistuje žiadny mechanický prepínač, ktorý by poskytoval vizuálnu spätnú väzbu, je to nejako bezpečnejšie, ak ste dostatočne šialení na to, aby ste sa pokúsili o prácu na obvode počas energie s použitím iba zbežného pohľadu na LightSwitch ako bezpečnostné ubezpečenie. Koniec koncov, nikto nikdy nepokazal pravidelný svetlowitch hore nohami.

Pri použití jantárová LED žiari jemne, keď je tvarovanie svetla vypnuté, a príjemne utlmená modrá LED naznačuje, že je zapnutá. Zdá sa mi, že je to pre mňa nesprávna cesta, pretože štandardné neónové ukazovatele žiarili, keď je sila zapnutá, ale je to menšie dohadovanie. Stlačením a držaním obidvoch tlačidiel kladie stmievací režim v režime párovania, vďaka čomu je vnímavý k pokroku všetkých blízkych vysielačov a svetlá blikajú striedavo, aby to označili.