Uncategorized

Ako jeden dizajnér žil v 425 štvorcových stôp – a miloval ho!

Po rokoch bývania vo väčších štvrťrokoch, dizajnér Lindsay Konior, dizajnérska firma Qanūk, znížená na kompaktnú požičovňu v Toronte. Tento krok ju prinútil znovu preskúmať staré gaštany zdobenia malého priestoru. „Napríklad som nedodržala odporúčanú vzdialenosť medzi konferenčným stolíkom a pohovkou,“ hovorí. Lindsay tiež zistila, že pravidlo iba pre bytové domy bolo tým, čo mohla obísť, a vytvára priestor pre svoju kráľovnú posteľ a robustný mramorový konferenčný stolík-preživší 80. roky, keď bol väčší určite lepší. Lindsay’s odvtedy presťahovala k svojmu ďalšiemu projektu, ale jej pohľad na „pravidlá“ a veci, na ktorých skutočne záleží, sa navždy zmení. Získajte jej malé tipy na zdobenie priestoru a pozrite sa do jej domu nižšie.

Dom a Home: Čo vás priťahovalo do tohto priestoru?

Lindsay Konior: Videl som približne 15 až 20 miest v meste, ale hneď ako som vstúpil do tohto miesta, vedel som, že je to perfektné. Povrchové úpravy, ako napríklad dubová podlaha, boli špičkové a klasické pre taký zaôvodnenú cenu a usporiadanie bolo jednoduché. Mal úzky pôdorys, ale stále sa cítil otvorený z dôvodu úplných okien a balkóna.

H&H: Aký je najdôležitejší aspekt navrhovania pre malé priestory?

LK: Neponáhľajte sa robiť konečné rozhodnutia, pokiaľ ste nežili na určitú dobu v priestore – vaše vzory budú diktovať, kde kusy skončia. Hovorím s klientmi o každej funkcii: čo robia každý deň, kde jedia večeru, ako používajú kuchyňu. Návyky ovplyvňujú spôsob, akým vytvárate prostredie. Tiež v malom priestore musíte zvážiť, ako vyzerajú objekty vedľa seba. Napríklad všetko v mojom byte bolo vždy viditeľné, takže všetko muselo pracovať súdržne.

H&H: Aké lekcie ste sa naučili z zmenšovania?

LK: Mal som veľa vecí vystavených v byte s rozlohou 1 200 štvorcových stôp, v ktorom som žil pred zmenšením. Menší priestor si vyžaduje, aby ste kurátorom objektov, ktoré vás robia šťastnými. Pomyslel som si: „Dobre, buď žijem v byte, ktorý je neustále preplnený, alebo sa venujem upraveným prístupom.“ Očaroval som školské dokumenty a osobné veci, ktoré sa držia, ale nepozerajte sa na roky.

H&H: Aká bola tvoja obľúbená vec na bývaní tu?

LK: Páči sa mi, že ma to prinútilo žiť jednoduchšie. Už nie som otrokom svojich vecí.