Home & Living

DIY: Bookshelf Hack

Senior editor Sally Armstrong sa oblieka na obyčajné kníhkupectvá s rolkami dreveného výbavy.

Cítila sa vaša knižnica v poslednej dobe oveľa viac fádne ako Fab? Dokonca aj tá najjednoduchšia jednotka by mala mať kúsok osobného štýlu – a dekoratívne drevené lemovanie je jednoduchý spôsob, ako to urobiť. Predtým, ako som našiel tento obklad so šípkou, pozrel som sa do niekoľkých rôznych obchodníkov, ale existuje veľa možností. Aplikácia na okraje políc bola jemnou zmenou, ale tá, ktorá mala veľký vplyv na priestor s minimálnym úsilím.

Budete potrebovať drevené črep (drevené pásy), úžitkový nôž, rezací rohož, lepidlo v skrinke (alebo iné lepidlo dreva), väzobná páska (alebo iná silná páska) a drevené prúžky.

Zmerajte predné okraje štítov v knižnici (vertikálne dosky), aby ste zistili, aké množstvo potrebného výbavy. Banding, ktorý som použil, bol z Lee Valley a prišiel v dĺžke 1 meter; Použil som tesne menej ako 2 metre na okraj. Označte tieto merania na pruhovaní a nakrájajte na veľkosť pomocou noža.

Naneste lepidlo skrinky do stredu okraja police; Používajte striedmo, aby nadmerné lepidlo nevytlačilo strany pruhovania.

Pritlačte dekoratívne čalúnenie na okraj poličky a opatrne sa uistite, že sa aplikuje rovnomerne tak, aby sa nezúčastnil. (Ak sa nechcete natrvalo zaviazať k pruhovaniu, zvážte inštaláciu skôr s obojstrannou páskou ako lepidlom.)

Položte drevený prúžok, ktorý je rovnaká dĺžka a šírka ako hrana police (môžete získať jeden rez v domácom depote) cez orezanie a prilepte ho bezpečne na poličku pomocou väzobnej pásky. Tým sa zachová tlak na obloženie, zatiaľ čo vyschne bez toho, aby musel pripevniť pásku priamo k pásu. Nechajte prúžk na najmenej 1 hodinu.

Opatrne odlupujte pásku, aby ste odstránili drevený prúžok.

Nechajte lepidlo, ktoré drží dekoratívne čalúnenie, aby sa zaschlo ďalších 24 hodín, aby ste sa uistili, že je úplne spojené. Naplňte svoje police a užívajte si!

Tu je detail hotového produktu. Milujem vzhľad Chevron tohto lemovania!