Home & Living

Refinujte jedálenský stôl

Q. Mám starú francúzsku provensálnu jedáleň so stolom, stoličkami a bufetom. Rozmýšľam o maľovaní, ale neviem, ako sa to robí. Môžete navrhnúť farbu na maľovanie? Schéma je teraz modrá a ja ich nechcem maľovať biele alebo čierne. Potrebujem tiež 8 rukovätí pre bufet.

– Jane Kaufeld

A. Vaša jedáleň sada znie krásne. Ak si chcete ponechať pocit francúzskej provensálnej jedálne, maľovanie nábytku biele by bolo čerstvé a ohromujúce s modrým pozadím, ale ak naozaj nechcete ísť na bielu, zvážte maľbu svojej scény Maslo žltá ako Pratt & Lambertova jar žltá. V závislosti od farby a tónu modrej, ktorú v súčasnosti máte ako svoje pozadie, by táto neutrálna žltá mala s väčšinou blues fungovať dobre.

Začnite tým, že ste navštívili miestny železiarsky obchod. Pred maľovaním akéhokoľvek dreveného nábytku je veľmi dôležité správne pripraviť povrchy, inak nová farba nebude dobre dodržiavať. Vaše kusy môžu potrebovať iba ľahké brúsenie pred farbou, ale utieranie nábytku pomocou TSP (fosforečnan Trisodium) pomôže pripraviť povrch na farbu. Akonáhle ste utreli drevo, ľahko, ale dôkladne brúste a odstráňte prach. čistiť pomocou TSP.

Pred nanesením farby naneste jeden náter základného náteru. To tiež pomôže pokrytiu farby. Možno budete potrebovať dve vrstvy farby za základným náterom, v závislosti od súčasnej farby dreva, a pred nanesením nasledujúceho nezabudnite nechať prvý srsť vyschnúť. Ľahké brúsenie medzi vrstvami odstráni všetky prachové škvrny, ktoré by sa mohli prilepiť na farbu. Pred položením čohokoľvek na povrch nechajte konečný náter dôkladne vysušiť.

Pokiaľ ide o mierny kontrast, vytvorte gázové sivobiely slimák pre stoličky, ktoré sa dajú použiť v lete, a mäkké koordinačné vankúše sedadla, ktoré sa dajú použiť v zime. Vyberte si peknú provensálnu tkaninu, ktorá vyrazí modrú miestnosť a žltú z vašej jedálenskej súpravy. Ticking by tu mohol tiež fungovať dobre. Na vytvorenie bežeckého stola použite buď rovnakú látku alebo koordináciu.

Myslíme si, že jednoduché železné zásuvky pre bufet budú úžasne kontrast so žltou. V závislosti od vášho rozpočtu bude niekoľko železiarskych obchodov niesť ekonomický hardvér z spracovaného železa, ktorý určite bude pracovať vo vašom priestore a zvýšiť záujem o novú farbu bufetu.