Uncategorized

Zipato ZIPABOX bezdrôtový dom Automatizačný ovládač Mega Hodnotenie

Zipabox od Bit Records Croatian Business Zipato Problémy Veralite’s Micasa Verde On Cena, napriek tomu sľubuje funkciu stanovenú na rovnakej úrovni ako špičkové ovládače, ako je napríklad Fibaro House Center 2. Zipabox sme dali s jeho tempom, aby sme zistili, či dokáže skutočne dodať.

Na tento test využívame Zibox spolu s modulom predlžovania batérie 85 GBP, ktorý poskytuje zálohu batérie 3300 mAh, ktorá by mala byť dostatočná na napájanie ZIPABOX 24 hodín v prípade zlyhania napájania siete.

ZiBox je nápadne štylizovaný drobný 86x86x48mm a je možné namontovať železnice Din. Zálohovanie batérie sa pripája do rastového portu na boku spôsobom, ktorý bude známy každému, kto je starý (a dostatočne razený) na to, aby mal druhý procesor pre svoje BBC Micro. Na oboch stranách je rastový port – v súčasnosti existuje modul Zigbee, v situácii stále veríte, že ZigBee bude dominovať automatizácii domu, ako aj plány pre generické moduly 433 MHz, ako aj moduly KNX.

Útok

Modul pluginovej batérie obsahuje záložnú batériu, ako je už uvedené, ako aj zariadenie na zálohovanie siete nad 3G/GSM. Ukazuje sa však, že táto funkcia je usporiadaním portu USB, do ktorého môžete zapojiť svoju vlastnú „gsmtickú palicu“ – žiadna nie je k dispozícii. 85 GBP sa môže javiť ako veľa za batériu 15 dolárov, port USB 1 $, ako aj nápadnú neprítomnosť modulu 3G 3G dolárov – predpokladám, že tieto elegantné plasty musia byť drahé. V jeho prospech robí prenosný prenosný ZiBox, ktorý vám pomôže pri oboznámení sa s niekoľkými dráždivými základnými nedostatkami sietí Z-Wave.

Čo je v krabici?

Rovnako ako v prípade mnohých z týchto zariadení je ZiBox vybavený európskym napájacím napájaním na stenu, ako aj s možno aj bezplatným adaptoidom od dodávateľa, ak budete mať šťastie. Prečo žiadna z týchto obchodov s regulátorom nemôže urobiť čas na špecifikáciu napájacieho zdroja Spojeného kráľovstva, takže ak elegantne budete mať menej drsné riešenie, budete chcieť napájací zdroj DC 12 V 1 AMP, pozitívny tip.

Rovnako získavate Natty Flat Ethernet kábel (Ethernet sa len obávam, že tu nie je Wi-Fi), ako aj skrutkovacia anténa pre vyvinuté v rádiu Z-Wave. Rovnako aj rýchly sprevádzanie začiatku, ktorý je na základnej strane veľmi veľmi veľmi.

Zamračené, s možnosťou nenávistných guľôčok

Predtým, ako pôjdem ďalej, mal by som zdôrazniť, že Zibox má jeden atribút, ktorý má polarizovaný výrazný názor: Mnohé z jeho funkcií, ako aj služby sú založené na cloude, inými slovami, ktoré závisia od serverov, ktoré prevádzkuje Zipato.

Celá konfigurácia, ako aj denná správa s webovým rozhraním sa skutočne vykonáva prostredníctvom brány my.zipato.com, hoci akýkoľvek typ úprav, ktoré vykonáte, sa stiahnu do vášho skutočného fyzického Zipaboxu a spúšťajú lokálne. ZiBox má regionálny webový server, je však tu iba na podporu (v súčasnosti nezdokumentovaného pre vývojárov) rozhrania REST, ktoré umožňuje lokálne fungovať iPhone a aplikácie pre Android. Rovnako majú na výber na diaľku prostredníctvom brány Zipato.

Zipato sa nedávno dostali pod určitú kritiku za vysokú kvalitu ich usporiadania služieb, ako aj oni reagovali presunutím celého streleckého zápasu na amazonský cloud, ktorý sa zdá byť dobre, určite som nezažil žiadne problémy. . Čo to znamená, je to, že ak sa Zipato náhle stane dezinklinovaným, aby pokračoval v prevádzkovaní služby z akéhokoľvek dôvodu, stratíte svoj webový rozhrania, ako aj s ním schopnosť vytvárať alebo upravovať „pravidlá“-viac o tých, ktorí neskôr- Z týchto schopností podporujú aplikácie iOS/Android. Zipato sa snaží zdôrazniť, že v nepravdepodobnom prípade akéhokoľvek typu podnikania vydajú všetky svoje zdrojové kód je celkom minimálny. Zdá sa, že väčšina ľudí zastáva názor, že za 170 GBP sú ochotní vziať si nebezpečenstvo, ako aj to, že deti scenára budú dovtedy zvrátiť celú vec.

Webové rozhranie Zipato

Stále so mnou? Dobre, potom sa poďme na webovom rozhraní Zibobox a shuftie. Byť charitatívny, možno to najlepšie označovať ako „funkčné“. Rovnako ako pánska kefka na toaletu, nie je to však celkom, čo sa mu vykonáva. Rozhranie je poskytované ako pole panelov, štylizované ako druh voľnej predvolenej šablóny, ktorú získate s otvoreným zdrojovým kódom CMS. Správa o autorských právach z roku 2011 vás nenaplní sebadôverou, ani nepredvídateľné správanie. Napríklad, dizajn sa prispôsobuje veľkosti okna prehliadača, ale nie je to elastické – začnite úzkym oknom a dostanete dva stĺpce, vytiahnite okno široké a dostanete…. Dva stĺpce, ako aj veľké množstvo zbytočného priestoru. Avšak Hit Reload, ako aj zrazu získate tri stĺpce. Čudné.

Môžete pretiahnuť panelyV okolí, ako aj pravým tlačidlom myši, zobrazte alebo skryte panely podľa svojich predstáv. Môžete ich dokonca zmeniť zvisle, ale nie vodorovne, s výnimkou miniaplikácie grafu, ktorý má široký režim aj úzky režim. Toto je škoda, pretože niektoré panely (pozerám sa na vás, panel udalostí!) Nestačí na premietanie ich obsahu, bez veľkého množstva únavných veľkosti hlavičiek stĺpcov. Ďalšou zvláštnosťou je, že dizajn panelov je udržiavaný lokálne v cookies prehliadača, takže ak pôjdete do iného počítača, získate iný pohľad. Ešte frustrujúce je to, že väčšina panelov má ponuku zníženia, ktorá konfiguruje ich pohľad, ako aj to sa vôbec nezaoberá. Napríklad, keď sa prvýkrát prihlásite, panel udalostí, panel s hodnotami, ako aj panel energie, všetky predvolene zobrazujú Bugger všetko, čo nie je obzvlášť užitočné. Mali by mať na pamäti svoje posledné prostredie alebo pri mimoriadne najmenej zlyhanie.

Ďalším obmedzením je, že nemôžete mať viac ako jednu inštanciu panela – takže chladný kruhový číselník, ktorý prechádza chytľavým názvom „aktuálnej hodnoty“ Znížte ponuku, keď môže byť pekné mať na stránke niekoľko z nich, aby ste na prvý pohľad poskytli prehľad.

Panel

Všeobecný panel je miestom, kde získate všetku svoju základnú konfiguráciu, okrem pridávania a eliminácie gadgetov, ako aj používateľov. Správy o upozornení systému, ako aj aktualizácie firmvéru, sa tiež riešia odtiaľto. Pre tento test som inovoval na najnovší firmvér 0.9.972, takže som bol prekvapený, keď mi bolo o pol hodiny neskôr povedané, že môj firmvér bol zastaraný a že by som mal upgradovať … na verziu 0.9.972. Dúfam, že je to skôr chyba, než zipato vytlačiť rôzne obrázky firmvéru s rovnakým číslom verzie; Napriek tomu sa to nezastavilo.

Nie je zrejmé, že môžete kliknúť na zhrnutie gadget a získať správcu gadgetov, ktorý vám umožní ponoriť sa do vlastností súkromných zariadení. Existuje sekcia „problémových zariadení“, ktorá vám povie, ktoré gadgety v súčasnosti zažívajú traumu, ale neposkytne vám žiadny typ náznakov, čo je problém, takže ste sami pre diagnostiku.

Ďalším skrytým drahokamom je zníženie „Pridať zariadenia“, ktoré obsahujú generické aj zariadenia Z-Wave špecifické pre výrobcu, celé množstvo vstupov, ktoré sú zbytočné, pretože potrebný hardvér ešte neexistuje. Zahŕňa to X-10, ktoré ZiBox nepodporuje ako štandard, buď vo svojom káblovom alebo bezdrôtovom variante (v dielach je modul doplnkového modulu 433 MHz X-10). Dole dole je veľa mimoriadne užitočných „virtuálnych“ zariadení, ktoré sú o nich neskôr.

Keď už hovoríme o pridávaní zariadení, nemohol som pridať pár mojich, až kým som neuvoľňoval, že som ich musel prepustiť z ich tela do ovládača Fibaro, s ktorým boli spojené. Nepríjemný, avšak problém Z-Wave, skôr ako problém Zibobox. Menej pôsobivá bola pravda, že môj Ezmotion 3-v-1 PIR, teplota, ako aj svetlo senzor nebol rozpoznaný Zipaboxom vôbec, ako aj senzor s dverami SM103 SM103, ktorý bol schopný sa pripojiť, avšak Zipobox nemohol Pozrite sa na akýkoľvek typ oznámení zo senzora – hoci záhadne to začalo pracovať o niekoľko hodín neskôr.

Nie sú to ani rozmanité problémy, pretože celkový polomer konfigurácie testu nie je viac ako niekoľko metrov. Niekedy po úspešnom spojení sa dialóg „pridávajúcich zariadení“ visí po absolútne veky, poradie 5 minút, ako aj niekedy uviazne a musíte stránku znovu načítať. Nezdá sa však, že by to ovplyvnilo výkon.

Nakoniec je tu konfiguračný panel, ktorý vám umožní ísť do podrobností o sebe, ako aj o akýchkoľvek ďalších jednotlivcoch, na ktorých chcete udeliť individuálny stav, alebo tých, ktorých by ste chceli iba pretrvávať v noci v noci, keď poplach vypne sa. Na karte Podrobnosti existuje prekvapivý počet polí: chce, aby o vás absolútne porozumel čomukoľvek. Chcel som ísť do svojho inteligentného telefónneho čísla v márnom úsilí o to, aby fungoval oznámenie SMS, avšak som sa do toho nemohol ísť izolovane bez toho, aby som vyplnil všetky ostatné informácie. Je viac znepokojujúce, že je tu celá časť s názvom „fakturačná adresa“- fakturácia za čo presne? Mojou radou by bolo, keby som celý tento typ ponechal prázdny.

Na tomto paneli je jedno ďalšie tlačidlo, ktoré má prvoradý význam, ako aj toto je tlačidlo „Synchronize“. Ak mi dovolíte trochu odvážne: vždy kliknite na tlačidlo „Synchronizovať“ po niečoho zmene! V skutočnosti, aj keď ste nič neurobili, kliknite na to aj tak. Ak zmeníte niečo, ako aj praktické dialógové pole, sa zdá, že „synchronizácia nastavení“ – uvedomte si to pre lož, ako aj kliknite na synchronizáciu bez ohľadu na to. Na webe nie je žiadny ukazovateľRozhranie, že váš súčasný svetový pohľad je mimo synchronizácie, ako aj 9 -krát z 10, akýkoľvek typ podivnosti, ktorú zažívate, sa zaobchádza kliknutím naň, takže naň často kliknite. Poďakujete mi za to.

Svetlá, ako aj napájací panel

Svetlá a napájací panel sú miestom, kde sa zobrazujú všetky vaše ovládače osvetlenia a moduly doplnkov. V predvolenom nastavení získate zoznam všetkých príslušných gadgetov v systéme, ako aj zníženie filtra v hornej časti vám umožní zamerať sa na konkrétnu miestnosť. Možno vás zaujíma, za predpokladu, že je to úplne prvýkrát, čo sa zmienili, ale ukázalo sa, že na karte Všeobecné môžete odhaliť strom gadget, ako aj v tomto vytvorené priestory. ZiBox nie je obrovský v koncepcii celého priestoru, avšak na niekoľkých miestach sa objavuje na niekoľkých miestach v ich individuálnom rozhraní.

Binárne gadgety zapnuté/vypnuté majú vľavo veľkú škaredú ikonu, ktorá zobrazuje súčasnú špecifikáciu a ktorá môžete kliknúť na ich prepnutie. Rovnako majú malý prepínač so zapnutým/vypnutím systému iOS, ktorý ukazuje, že súčasná časť, avšak zdanlivo vám nedovolí, aby ste naň klikli, až kým si neuvedomíte, že musíte kliknúť na posúvač, nie slovo vedľa neho, ako aj Musí to byť kliknutie, nikdy ťahanie.

Stlmby sa objavia s posúvačom, ktorý tentokrát okolo vás musí ťahať, nemôžete kliknúť na stopu slementu, čo je strašne nekonzistentné. Kliknutím na obrovskú škaredú ikonu prepína stmievač medzi 0%, ako aj 100%, nezabúdajú na predchádzajúcu slabú úroveň.

Rovnako ako všetky tieto webové rozhrania, zúfalé kliknutie nakoniec povedie k zobrazeniu stavu, ktorý je beznádejne v šanci so súčasným stavom zariadenia, aj keď bude spravodlivý, Zipabox nakoniec dohoní. Je to obzvlášť viditeľné u Dimmers, ktoré pri bombardovaní individuálnymi akciami rozhrania preskočia v šialenstve nerozhodnosti medzi tým, čo ste požadovali, ako aj tým, čo sa momentálne skutočne deje.

Jednou z zvláštností tohto panela je to, že gadgety napájané z batérie neohlásia úroveň batérie-v skutočnosti som nevidel žiadnu zmienku o úrovni batérie nikde v jednotlivom rozhraní, čo je trochu krátkozraké.

Ďalším typom modulu gadget, ktorý sa tu môže objaviť práve tu, je „klimatizačný IR kód“-čo je očividne kľúčom z diaľkového ovládania AirCon, ktorý sa objaví niečím nazývaným Remotec ZXT-120, ktorý sa ukáže ako „z- Wave to Ac ir Extender “, niečo, s čím som, bohužiaľ nie je vybavený, takže nemôžem komentovať funkčnosť.

Zanechanie ríš skutočného, ​​zatiaľ sa môžeme zamerať na virtuálne. Widget „Pridať zariadenia“ vám umožňuje pridať online prepínače, ako aj ovládacie prvky na úrovni online, ktoré sa javia rovnako ako ich ekvivalenty v reálnom svete. V nastaveniach pre online správu je zoznam ďalších gadgetov, ktoré chcete, aby delegovali – rovnako ako Brilliant IS, to môže obsahovať ďalšie online ovládacie prvky. Ak ste detinským ohýbaním s množstvom času na rukách, môžete nastaviť obrovský strom vzájomne prepojených online posúvačov a všetky ich tancovať ako blázon – je to trochu ako automatizácia na nákladnom premiešaní.

Virtuálne gadgety s nimi nemôžu mať pripojenú adresu URL, takže nemôžete napríklad mať ON, ako aj OFF Určenie online gadgetu spúšťajú nejaký vonkajší systém prostredníctvom HTTP, napriek tomu je tento druh výkonu možný s „pravidlami“, ktoré sa čoskoro pokryjeme.

Zúčastnené oči medzi vami možno premýšľate, čo je tento gadget „displej“ v snímke obrazovky mojich gadgetov Z-Wave, pretože môžem úprimne uviedol, že nemám vôbec potuchy. Zdalo sa to neohlásené, zdanlivo odnikiaľ. Správca gadget uvádza, že ide o „routing_slave“, čo veľmi nepomáha. Neodvážil som sa vymazať, aby sa mi, aby sa mi zrútilo okolo uší.

Panel

Panel senzorov je náprotivkom k svetlu a napájaciemu panelu – práve tu dostanete gadgety, ktoré zmysel pre veci, než aby veci pôsobili. Ak sa vám nepáči predvolená škaredá ikona, ktorá je výsledkom pridávania generického zariadenia Z-Wave, môžete kliknúť na nastavenia, ako aj modifikáciu typu gadget, aby ste získali inú škaredú ikonu-napodivne to potrebujete, aby ste označili senzor do miestnosti.

Raz je tu šťavnatá odmena online senzorov. Patria sem dve adresy URL, aktivácia URL, ako aj deaktivovaná adresa URL; Načítanie niektorého z nich vo webovom prehliadači alebo skripte spôsobí zmenu stavu senzora online. Online senzory môžu byť viazané na zariadenia, takže špecifikácia online senzora upraví špecifikáciu mnohých skutočných (alebo dokonca virtuálnych) zariadení. URL nie