Uncategorized

Rozhovor s L.A. Dizajnérom nábytku Bobby Berk

Pravdepodobne ste ešte nepočuli o Bobby Berkovi, 31-ročnom Wunderkind, ktorý svoju metódu prepracoval zo skladovania políc v posteli, Bath & Beyond. Business v štýle nábytku, ako aj štyri obchody v L.A. za 10 krátkych rokov. Jeho nová línia živého, ale hladkého nábytku (mnohí pomenovaní pre postavy komédie; pozri Mork, ako aj Mindy Ottomans), sú rovnako vtipné ako samotný dizajnér. Zmieša súčasnú citlivosť v polovici storočia s menším nábytkom, aby sa zmestili dnešné byty, ako aj jeho línia je teraz ponúkaná v Kanade s metropolitným režimom.

H&H: Čo vás ovplyvňuje? Bobby Berk: Vždy ma skutočne ovplyvnila moja babička. Vyrastal som v malom meste v Missouri: Nejde o dizajn. Jej dom v Alvin v Texase bol nepoškvrnený, skutočný „časopis Home“. Bol to môj ideálny, ideálny vzhľad. Mala taký úžasný nábytok z polovice storočia, najmä jej pohovku. Potom sme na to sedeli. Rovnako ako to bolo hrozné!

H&H: Presne, ako ste sa vylepšili na tieto štýly? BB: Používame ekologické materiály, ako aj procesy, napríklad tabitha pohovka je plná recyklovaných fliaš na vodu, ktoré sa cítia ako dole. Rameno Cagney Sleeper Sofa sa zloží zo strany, nie prednej časti, takže nemusíte usporiadať konferenčný stolík zakaždým, keď na ňom niekto spí. Kreslo Jack je ovplyvnené Knoll, má však tenšie ramená, takže zaberá menej miesta. Rám postele Marsha trčí iba 1 ″ na každej strane, takže je vynikajúci v kompaktných miestnostiach.

H&H: Čo robí tvoju líniu jedinečnou? BB: Páči sa mi tučné, vintage farby a tvary. Môžete si prispôsobiť veľké množstvo našich kúskov pridaním farby na police alebo dvere skrinky. Páči sa mi proces modrej z Pantone na policiach Jefferson Credenza, ako aj nohy. Vyrábame naše kúsky v severnom Hollywoode, v rovnakej továrni ako Barbara Barry. Mám pocit, že dokážeme priniesť veľké množstvo výroby späť do USA z Číny a presne preukázať, aký kvalitný nábytok môže byť cenovo dostupný. Mnohé z nábytku odoslané odtiaľ sú ploché bez toho, aby bolo pevné drevo. Na nohách využívame pevný dub alebo vlašský orech, ako aj dýhu na povrchoch, pretože sa môže rozdeliť do suchého podnebia.

H&H: Aký je vzor SoCal, ktorý sa deje hlavným prúdom? BB: Určite farbu. Za posledných päť alebo šesť rokov to bolo všetko o šedých a zemských tónoch. Mať vybavenie integrovať farbu s trochou dreva je dobrou metódou na jednoduchosť do nej.

H&H: V krátkom čase ste dosiahli veľa. Aké je vaše tajomstvo? BB: Mountain Dew.

Prečítajte si náš rozhovor s mladým dizajnérom Vancouveru Sophie Burke.