Uncategorized

Zelenina DIY Garden Row

Zelenina elegantne vysadená v priamych radoch alebo geometických vzoroch spôsobuje, že záhrada vyzerá zručne naplánovaná a dobre usporiadaná. Pred rokmi záhradníci dosiahli vo svojich záhradách presné, svieže línie pomocou nástroja na značku riadku línie a kotúča. Toto užitočné kovové zariadenie sa dnes zriedka vyskytuje v záhradných obchodoch, ale jeho dizajn sa dá ľahko replikovať v dreve.

Nájdete tento nástroj nevyhnutný v čase výsadby a jeho ľahký dizajn uľahčuje konštrukciu. Pripojili sme reprodukciu starožitného mosadzného hardvéru k cievke a vkladu ako konečný dotyk.

Ak chcete urobiť dokonale priame rady, chodníky alebo výsadbové čiary, začnite tým, že sa ponorte do pôdy do pôdy. Potom natočte čiaru na požadovanú dĺžku, chránila napínač a vrhla sa do pôdy. Teraz ste pripravení zasadiť pozdĺž línie alebo označte hrany pre dokonale presnú cestu alebo záhradnú posteľ.

Z dubov sme urobili z dubovej značky a pevnosť v rake a navijak, ale môžete nahradiť akýkoľvek priehľadný známka dreva. Štýl zásuvkového ťahu a otočného gombíka sa dá ľahko zmeniť tak, aby vyhovoval vašim preferenciám. Nájdite zásuvku, ktorá akceptuje závitovú tyč 10/32. Keď sa cievka otočí, je pravdepodobné, že tento ťažší rozchod sa ohýba.

Materiály a náradie

2 ′ 1 ″ x 4 ″ dub

1 3/16 ″ x 5 ″ mosadzná trubica

10/32 x 7-1/4 ″ mosadzná tyč

10/32 x 2-1/4 ″ mosadzná tyč

2 mosadzné zásuvky na zásuvky s zákrutou 10/32

1 3/4 ″ mosadzný napínač

1 3/4 ″ #6

1 3/4 ″ x 3/4 ″ dubový gombík

1 1-1/2 ″ #6 Drevená skrutka s okrúhly

25 ‘nylonový reťazec

Olej na báze dreva

Vodotesné lepidlo na drevo

Skladačka

Brúsny papier

Vŕtačka s bitom 1/8 ″, 1/16 ″ a 6 ″ x 7/32 ″

Krok 1

Pri skladačke vystrihnite z dubového cievky 3-1/2 ″ x 5 ″ navijak (a) pomocou vzoru mriežky na ilustrácii.

Krok 2

Pomocou 6 ″-dlhého, 7/32 ″ vŕtacieho bit, vyvŕtajte otvor cez stred cievky, aby ste prijali mosadznú trubicu. Vyžaduje sa vŕtací sprievodca, aby zaručil, že bit zostane sústredený a rovný pri vŕtaní (vodný prípravok funguje dobre). Vložte trubicu navijak (D) do otvoru v cievke.

Krok 3

Z dubov vyrezajte 3/4 ″ x 3/4 ″ x 9 ″ vklad (B) a 3/4 ″ x 3/4 ″ x 14 ″ vklad (c). Zrežte bod na jednom konci každého vkladu. Okolo opačného konca vkladu linky s brúsnym papierom, ako je to znázornené, ale druhý koniec vkladu cievok nechajte na druhú stranu.

Krok 4

Použite vŕtačku a 1/8 ″ vŕtačku na vŕtanie otvoru 2 ″ na štvorcovom alebo zaoblenom konci každého stávky, ako je znázornené.

Krok 5

Ďalej použite 1/16 ″ vŕtačku, aby ste vytvorili reťazcové otvory viazaných v cieve a vkladoch.

Krok 6

Pred montážom kusov piesok a naneste ochrannú povrchovú úpravu exteriéru. Na našu radovú značku sme použili škvrnu založené na oleji. Nechajte povrchovú úpravu dôkladne vyschnúť.

Krok 7

Vložte niekoľko kvapiek lepidla dreva do otvoru navijkového kozy a potom zaskrutkujte jednu z mosadzných zásuviek (G) na závitovú tyč (E). Vložte druhý koniec tyče cez trubicu navijak a začnite zaskrutkovať koniec do vkladu cievky. Nechajte malú medzeru medzi cievkou a zásuvkou, aby sa cievka voľne točila.

Krok 8

Zaskrutkujte druhú zásuvku Vytiahnite na kratšiu závitovú tyč (F). Vložte niekoľko kvapiek lepidla do otvoru v linke a potom zaskrutkujte zásuvku, až kým nie je útulná oproti vrchu vkladu.

Krok 9

Ďalej nainštalujte mosadznú napínač (H) a dubový gombík (j). Prípojka je pripevnená s malou mosadznou skrutkou s plochou hlavou (I), zatiaľ čo otočný gombík je držaný na mieste s dlhšou mosadznou skrutkou okrúhleho hlavy (k). Opäť nechajte malú medzeru medzi hlavou skrutky a gombíkom otočenia, aby sa gombík mohol voľne otáčať.

Krok 10

Nakoniec zaviňte jeden koniec reťazca (L) cez čiaru a zviazajte ho, ako je to znázornené. Previňujte druhý koniec cez cievku a urobte uzol, aby sa zabránilo tomu, aby sa odtiahol späť. Vinute šnúru okolo cievky v smere hodinových ručičiek (pri pohľade zhora), ako je to znázornené.

Ak chcete použiť značku riadkov v záhrade, najskôr ponorte do zeme na jednom konci riadku vklad do zeme. Potom premiestnite napínač, takže ukazuje dolu a von z cesty cievky. Prejdite na druhý koniec vášho riadku a nechajte reťazec odpočinúť si z cievky. Keď ste pripravení označiť druhý koniec, premiestnite napínač do polohy hore, aby ste sa vyhli ešte viac otáčania navijáku a ponoriť sa do cievky a vkladu do zeme. Keď bol riadok vysadený, premiestnite napínač nadol a pomocou gombíka Turn Canb na viere v smere proti smeru hodinových ručičiek, až kým nie je šnúra zabalená okolo cievky.