Uncategorized

Malebné Quebec City

Môj partner Andrew a ja sme nedávno strávili dlhý víkend v Quebec City. Niekoľkokrát som cestoval do Montrealu, takže som čakal podobnú atmosféru v Quebec City. Boli sme šťastne šokovaní, aké krásne a bohaté na históriu bolo mesto. Podľa môjho názoru je to najbližšia vec, ktorú má Kanada pre autentické európske mesto a veľmi odporúčam návštevu. Jedna časť odporúčaní – v mojom živote som však nikdy nezažil chladnejšie teploty! Dobré topánky a snehové nohavice (áno, snehové nohavice) sú potrebou v zimných mesiacoch.

Zostali sme v malebnom butikovom hoteli s názvom Maison du Fort Ideal v srdci starého Quebecu, s neuveriteľným výhľadom na rieku St. Lawrence a majestátny zámok Laurier.

Výlet bol na moje narodeniny, takže veľa vecí bolo prekvapením, vrátane mimoriadnej miestnosti Andrew, ktorú si Andrew rezervoval. A rovnako ako vždy, keď sme cestovali v minulosti, prvá vec, ktorú robím – predtým, ako sme rozbalili -, je fáza trochu improvizovaného fotografovania v miestnosti.

Steny boli oblečené v storočnom kameni a originálne lišty. Prírodné svetlo zaplavené vďaka veľkým oknám.

Zamiloval som sa do týchto okien a sľubujem, že jedného dňa budem žiť niekde s niečím podobným. Krásne a praktické, pevné okenice panela zastrčia do hlbokej vdovskej zátoky, keď sa nepoužívajú.

Hardvér bol rovnako krásny. Veľa nových stavby replikuje tento historický štýl, ale nič nie je oveľa výraznejšie ako originál!

Musím priznať, že posteľ bola príliš ozdobená podľa môjho vkusu-na tejto fotografii to môžete získať-ale ak budem niekedy spať v otočenej štvorpostere s kvetinovou posteľnou bielizeň, mohlo by to byť tiež dobre Buďte v starom meste Quebec.

Každý detail miestnosti sa oplatil fotografovať, vrátane komplexných mriežiek, ktoré pokrývali jednotku vykurovania vody.

Dokonca som sa zamiloval do predných dverí hotela. Tento prašný ružový odtieň sa môže zdať na mieste v mnohých kanadských mestách, ale vyzerá teplý a príjemne vedľa chladných tónov tehly (a snehu!)

Pre oveľa viac štýlu Quebecois, exkurzia Scott Yeetman’s Country Home.

Fotografie: 1-6. Joel Bray