Uncategorized

Automatizovaný dom 2.0-#25 Amina Neposledné reproduktory v stene-časť 1

Chceli sme zachovať čisté čiary v našej stodole otvoreného plánu, ale tiež majú vynikajúci hluk. Reproduktory stojaceho podlahy z nášho posledného domova neboli vtedy na výber, stále však existuje metóda, ako získať zvuk, ktorý sme si želali v miestnosti?

Hovorili sme o tom s našimi Wise House Partners o projekte, Epitome Living, ako aj navrhli, aby sme sa pozreli na rozmanitosť „neviditeľných“ rečníkov Aminy.

Pripevnenie reproduktorov

Išli sme s pármi týchto jednotiek Amina Mobius5i. Jedná sa o vysoko kvalitné ovládače v stene, vyrábané v Cambridgeshire. Pri inštalácii sa omietajú a tak úplne zmiznú. 5i je systém 450 mm x 345 mm x 33 mm a využíva proprietárny vysokofrekvenčný 4 ohmový prevodník.

Mobius5i integruje inováciu Optidamping, Optidrive a Redued Resonance Exciter Innovation s cieľom poskytnúť hladké vysokofrekvenčné rozšírenie, ako aj nízky frekvenčný výkon, s schopnosťami manipulácie so strednou energiou.

Postavili sme ich v našom klenutom stropu a pokrývali kuchynský priestor a jedáleň stodoly. Ich inštalácia potrebovala opatrné plánovanie, ako aj koordináciu obchodov počas prvej opravy spoločnosťou Epitome Living

Vyžadujú minimálnu hĺbku dutiny 75 mm, ako aj keď je rezacia doska prerezaná, ďalším krokom je nastavenie ich prispôsobených krytov „BackboxCv300“. Tieto sa skĺznu do priestoru a sú pripevnené k polohe so skrutkami.

Reproduktory boli potom prepojené a vyhodnotené pomocou zametania generátora frekvencie. Týmto sa skontroluje, že v stenách nie sú štrkáče, napríklad z niečoho ako podložka alebo iné zvyšky, ktoré za sebou zostali sadrová doska.

Po dokončení tohto testu sa pridal kĺbové výplne okolo okraja a umožnilo sa vyschnúť. Potom sa použila scrimová páska predtým, ako boli nakoniec zakryté iba 2 mm omáčky. Reproduktory nahrádzajú kúsok sadrokarbieka, ako aj ľahké, takže sa nevyhodnotia doska, plus vibrácie sú také malé, takže by nemali nikdy zlomiť omietku.

Nakoniec boli bezpečnostné moduly APUI50 in-line nainštalované späť na zosilňovači v našom stojane. Fungujú vysoko priechodový filter (HPF), ako aj samostatnú tepelnú poistku, aby sa predišlo poškodeniu v prípade nadmerného dodania.

„Neviditeľné“

Takže tu sú (alebo nie sú) v celej svojej sláve. Ako vidíte, keď je proces dokončený, nie je čo vidieť. Perfektné.

Nabudúce

Šoféri Mobius5i sa znížia na približne 75 Hz, takže pre plnú frekvenčnú odrodu, ktorú vyžaduje, aby ste pridali ponorku. V časti 2 urobíme len s pohľadom na našu knižnú inštaláciu subwooferov, keď sa nakoniec dozvieme, ako znie celý systém.

Ak chcete objaviť viac, pozri Aminasound.com.

Nezabudnite sa pozrieť na náš Instagram, aby ste dodržiavali projekt, skontrolujte zvyšok automatizovaného blogového hlásenia House 2.0 a objavte odkazy na všetky produkty, ktoré sme použili v našej vlastnej budove.

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest7
E -mail
Viac

Whatsapp
Tlač

Skype
Tumblr

Telegram
Vreckovka