Home & Living

Tommy Smythe nás vezme do úžasných kanadských domovov

Kanadská dizajn osobnosť Tommy Smythe sa vracia do HGTV s úžasnými kanadskými domami, hodinový dokument vysielaný 18. júna na HGTV na počesť 150. narodenín Kanady. Prehliadka preberá divákov na cross-kanadskej prehliadke niektorých z najambicióznejších architektonických skvostov v tejto krajine od Konfederácie po súčasnosť. Nemohli sme myslieť na lepšieho hostiteľa, ako Tommy, ktorý zaklopal na dvere najznámejších a najvýznamnejších historických majstrovských diel krajiny. Nižšie uvedie exkluzívny pohľad na vrcholy show.

Kedysi domov otca konfederácie a prvého kanadského premiéra Johna A. MacDonalda, tento historický dom v Ottawe, je v súčasnosti obsadený britským vysokým komisárom v Kanade Howard Drake. “Keď som sa stretol s vysokým komisárom, krásne hovoril o tom, ako pohodlný a krásny domov, v ktorom bolo žiť,” vysvetľuje Tommy. “Aj keď je to zahraničný diplomat, pocítil silné spojenie s týmto kanadským domom.”

Jedáleň Earnscliffe je dokonale pripravená na formálnu zábavu. „Nie sú to len historicky významné domy; Žijú ich v skutočných rodinách. Existujú vynikajúce domy, ktoré sú múzeá, ale nedosahujete zmysel pre život v nich. Vďaka tomu je prehliadka skutočne výnimočná, “hovorí Tommy.

Jeden z najznámejších súkromných domov v Kanade, toto moderné majstrovské dielo obsahuje výkonný priestor určený na držanie 200 hostí. Architekti Brigitte Shim a Dizajn Howarda Sutcliffeho umiestnili dom s otvoreným konceptom s rozlohou 18 000 štvorcových stôp do svahu, čelia hustej zalesnenej rokli. „Myslím, že divákom budú mať radi voyeuristický aspekt tejto show. Dostať sa do domovov ľudí, ktorí presadzujú hranice architektúry a technológie v mnohých obdobiach – to nie sú ľudia, s ktorými sa každý deň stretávame na HGTV. “

Kuchyňa integrálneho domu odráža vonkajšiu striešku stromov, so zelenými skrinkami a kamenným spätným podplastkom, ktoré pripomínajú kôru.

Mad mužský štýl, moderný dom architekta Eb Zeidlera (dizajnér Toronta Eaton Center) v Kitchener v Ontáriu, predstavuje dokonale zachovanú časovú kapsulu. Tento dom vo vlastníctve tej istej rodiny, ktorá bola postavená v roku 1959, obsahuje veľkú časť pôvodného nábytku z polovice storočia, ako aj spotrebiče. “Toto bol jeden z mojich obľúbených.” Je to úplne zachovaný interiér, ale život v múzeu nie je pre každého. Doslova ste nemohli variť s týmito rúrami a umývačka riadu je vintage kus, “smeje sa.

Nachádza sa na ostrove Pender neďaleko Vancouveru, dom Origami House (ostré uhly odkazujú na japonský pojem pre skladací papier) je vopred pripravený dom, ktorý bol dodaný na ostrov na 23 plochých nákladných vozidlách. “Pokiaľ ide o moderné domy, bol som ohromený domom Origami.” Je to rodinný dom, ktorý je konečným párty. “ Zahŕňa dokonca zábavnú šmýkačku na úroveň zeme vzadu.

Tento prímorský dom s rozlohou 6 500 štvorcových stôp je oblečený v Rusted Corten Steel, ktorá sa vmiešajú do okolitých stromov. Rozsiahle okná umožňujú majiteľom piť vo veľkolepom výhľade.

Origami House má sedem palúb oceánov a nekonečný bazén. „Toto definuje vnútorný/outdoorový životný štýl, o ktorom premýšľate, keď uvažujete o Vancouveri,“ hovorí Tommy.

Tento dom vo Victoria County v Novom Škótsku predstavuje jedinečný súkromný pohľad na jedného z najväčších inovátorov v krajine. “Jeho bydlisko bolo jeho srdce domov, kde odišiel do dôchodku, kde sa mu páčil.”byť, “poznamenáva Tommy. „Odhalilo to charakter osoby, ktorá tam žila takým zvláštnym spôsobom. Z jeho času boli artefakty v National Geographic (bol prezidentom). Meno Helen Kellerovej je vo svojej knihe návštev. “ Potomkovia Bell stále používajú dom na rodinné stretnutia. “Toto je dom číslo jedna, v ktorom som videl, že žijem. Milujem jeho útulnosť a teplo.”

Nachádza sa len pár hodín od Calgary, luxusná chata Canmore s rozlohou 11 000 štvorcových stôp sa môže pochváliť skrytým schodiskom, dvoma tajnými priechodmi, piatimi krbmi a jaskyňou s vodopádom.

Rotunda má štyri 28-noha ručne vyrábané totemové stožiare, namontované na loptičkách, aby sa dali vyzerať rovnako dobre zo všetkých strán a tiež fungujú ako podporné lúče. “Rodina, ktorá postavila tento dom, oceňuje domorodú kultúru a umenie a umenie a Nemuseli ísť ďalej ako komunity mimo svojich dverí, aby ctili tohto ducha. Nájdite kanadský nábytok online alebo na starožitných trhoch. Keď kupujeme veci, ktoré sme vyrábali, podporujeme našich tvorcov a remeselníkov a žijeme autentický život v našich domovoch, “hovorí Tommy.

Postavený svetovo známym architektom Arthurom Ericksonom, domom ocele a skla postavený pre Hugo a Brigitte Eppich je jedným z najdôležitejších skorých moderných domov v Kanade. Eppich vlastnil veľkú továreň na výrobu kovov a tam bola vyrobená veľká časť domu. „Dom Eppich je úplne zachovaný, kúpeľne a kuchyňa sú originálne, ale skutočným prekvapením pre mňa bol nábytok. Erickson a dizajnér Francisco Kripacz navrhol stôl jedáleň, stoličky, dokonca aj oceľové prestieranie – všetky vlastné kusy, ktoré žijú v tejto architektúre. “

„Vieme o návrhoch spoločnosti Le Corbusier a Miesa Van Der Rohe, ale máme dôležitých kanadských architektov, ktorí tiež navrhujú nábytok. Je úžasné pripomenúť Kanaďanom. A boli tu aj ďalšie kanadské návrhy: veľa nábytku bol Niekämper a Klaus Sr. sa podieľal na výrobe vlastných kusov pre rodinu. “