Home & Living

Umiestnenie konferenčného stolíka

Q. Milujem spôsob, akým nám vždy odporúčame udržať nábytok mimo stien. Dal som svoje dve pohovky proti sebe s konferenčným stolíkom medzi tým, ale nie som si istý, ako ďaleko by pohovky mali byť z konferenčného stolíka. A aké minimálne množstvo miesta za nimi potrebujem? Taktiež sa pohovky vždy pohybujú (idem na nepriehľadnú miestnosť bez kobercov) – čo s tým môžem urobiť?

– C.W., King City, Ont.

A. Ak chcete vytvoriť pohodlný priestor na posedenie, mali by ste mať okolo konferenčného stolíka 16 ”až 18” priestoru. Pokiaľ ide o vaše pohovky, ak sa priestor používa ako hlavná cirkulačná cesta v miestnosti, nezabudnite povoliť aspoň šírku 4 ‘medzi zadnou časťou pohovky a stenou (alebo iným kusom nábytku), aby ste mohli Ľahko sa dostať. Ak to nie je cirkulačná cesta, ale máte ďalší kus nábytku, ako je knižnica proti stene, nechajte minimálne 18 ”medzi zadnou časťou pohovky a prednou časťou knižnice pre prístup k policom. Ak sú zahrnuté zásuvky alebo skrinky, nechajte sa bližšie k 36 “, takže máte priestor na ich otvorenie bez akýchkoľvek problémov.

Niektoré ekonomické gumové náhodné poháre pomôže zabrániť posunu vašich pohoviek a tiež chráni vaše podlahy. Zvyčajne sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, v okrúhlych alebo štvorcových tvaroch a v hnedej alebo béžovej gumári, ktorá zodpovedá farbe a veľkosti vašich nábytkových nôh. Sú k dispozícii v železiarskych obchodoch, obchodných domoch alebo u predajcov, ktorí nesú tovar typu „Storage Solutions“.