Home & Living

Čo naznačuje tableta Apple pre inteligentný domov?

Mlyn povesti Apple dosahuje tablet-chutné crescendo. Ak je vhodná aj jedna desatina chatovania, potom sme na kurze na oznámenie začiatkom nového roka a možného dátumu prepravy v druhom štvrťroku 2010. Takže na chvíľu premýšľame o tom, že je to realita. Aké použitie bude skutočne a čo to bude znamenať pre inteligentný domov?

Čo je to – Apple údajne pracuje na tablete roky. Určite sa hovorí, že niektoré z technológií v iPhone, napríklad viacdoty, pochádzajú z vývojových prác na projekte Tablet. V závislosti od toho, o ktorej povesti veríte, bude mať zariadenie obrazovku 10 ″ alebo 7 ″ a bude podobné veľkému iPhone. Názvy Iguide a Iguide sa objavili v poslednom týždni s objavom, že domény sú vo vlastníctve spoločnosti Apple a ochranné známky na menách v minulosti vyradili právnická firma prepojená s Apple.

Zatiaľ čo početné slepo sa stávajú, aby si jednoducho kúpili ďalšiu novú vec od spoločnosti Apple, existuje mnoho ďalších, ktorí nevidia bod v tablete. Spoločnosť Apple bude musieť zacieliť zariadenie tak, aby oslovila čo najčastejšie trhy, aby sa zaručilo jeho úspech.

Aplikácie na kontrolu domácnosti – Pretože sa spustil pred dvoma a pol rokmi, iPhone sa postupne stal zameraným na inteligentnú kontrolu domácnosti pre mnohé spoločnosti. Spolu s iPod Touch smeruje k všadeprítomnej povahe iPod, určite medzi majiteľmi inteligentných domov milujúcich gadget.

S viac ako 100 000 aplikáciami, ktoré sú teraz k dispozícii v obchode iTunes Apps Store, a doteraz viac ako 2 miliardy stiahnutí je výber softvéru bezkonkurenčný. Natívne aplikácie sú k dispozícii v mnohých inteligentných domových kategóriách, ako sú ovládanie osvetlenia, zvukový zvuk, bezpečnostné a bezpečnostné systémy a AV. Dokonca aj hráči veľkej domácej automatizácie so záujmom o predaj vlastných drahých hardvérových dotykových obrazoviek vydali aplikácie pre iPhone.

Pre iPhone je k dispozícii už prekvapivá škála inteligentných domácich aplikácií

Hovorí sa, že spoločnosť Apple požiadala niekoľko vybraných vývojárov, aby vytvorili verziu svojich aplikácií pre nadchádzajúce ukážku „celej obrazovky“. Umožnenie prístupu do tabliet k obrovskému rozsahu aplikácií pre iPhone s niekoľkými ľahkými vylepšeniami kódu by mohlo potenciálne poskytnúť zariadeniu jednu z najväčších softvérových možností na spustenie novej platformy – v neposlednom rade v oblasti inteligentného domu . Okrem toho spoločnosť Apple pracuje na vylepšení webových aplikácií aj na iPhone. Nedávny webový rámec „Pastrykit“ zjavne robí webové aplikácie prakticky nerozoznateľné od natívnych – ukážky videa.

Pre všetky možnosti, ktoré predstavuje tablet, zostávajú niektoré základné otázky, ak sa má zakoreniť z svojho súrodenca iPhone. Umožní tablet viacúčelové úlohy? IPhone je obmedzený na spustenie jednej aplikácie tretej strany (non-Apple) naraz. Ak by sa tablet mal použiť na riadenie viacerých inteligentných domácich subsystémov z rôznych aplikácií, viedlo by to k úžasnému opakovaniu opakovaného otvorenia a zatvárania každej aplikácie. Jedným z potenciálnych spôsobov, ako by to okolo toho bolo, bolo by mať spoločné webové rozhranie pre všetky zariadenia – pravdepodobne použitie niečoho ako Homeseer a XAP / XPL. Alebo pravdepodobne väčší tvar tabletu umožní batériu dostatočne veľkú na to, aby sa vysporiadala s povahou napájania spustenia viacerých súbežných aplikácií?

Je to nový tablet Apple?

Video Player – Zasiahne nás, že tablet by tiež vytvoril optimálny filmový hráč buď okolo domu alebo na cestách. Časté letáky (najmä tí, ktorí sa dostanú do triedy hovädzieho dobytka, ako sme my), budú vedieť, aké náročné môže byť, aby sa miestnosť dostala len na otvorenie laptop, nevadí ho. Plochá povaha a veľká obrazovka by sa tejto úlohe dobre hodili.

Predpokladáme, že tablet bude používať bleskovú pamäť (alebo SSD?) A s malým iPod Touch, ktorý už má verziu 64 GB, by malo byť dostatok miesta pre filmy na novom zariadení. Ak je však jednotka silne založená na iPhone, je pravdepodobné, že sa obmedzí na prehrávanie videa H.264. Zostáva zistiť, či by zariadenie bolo rovnako uzavreté ekosystémom ako iPhone. Ak je to potom, určite by bola pre hackerskú komunitu nová výhoda s vysokým profilom, ktorá by ju otvorila na spustenie iného softvéru.

Prehliadač – Netbook sa za posledných 18 mesiacov stal „surferom SOFA“, a zatiaľ čo malé zariadenia sú úžasnou hodnotou, používateľská skúsenosť môže zvyčajne ponechať veľa, čo je potrebné. Ďalšou presvedčivou funkciou pre tablet by bolo 10 -palcové vysokokvalitné zariadenie s inteligentnou virtuálnou klávesnicou a vysoko kvalitný zážitok z prehliadania iPhone.

Čitateľ – Amazon’s Kindle sa už mnohokrát nazýva iPod pre knihy. Apple bude bezpochyby chcieť zrušiť svoje skoré vedenie na tomto trhu. Údajne sa konajú v rozhovoroch (ponúkajú lepšie podmienky ako Amazon?) S vydavateľmi a inými obsahmi obsahu, ktorí sa pozerajú na metódu doručenia svojim čitateľom. Zdá sa úplne možné, že môžeme dostávať naše denné noviny a mesačný časopisv budúcnosti na zariadení Apple.

Na druhej strane, čítanie dlhých období na zariadení s podsvietením nie je ideálne. EL-atrament používaný uznávanými čitateľmi elektronických kníh je na očiach omnoho jednoduchší. Ich nedostatok farieb, rýchlosti a nedostatku ďalších funkcií však môže stačiť na to, aby presvedčil všetkých okrem tých najhorších kníhkupectiev, že zariadenie Apple môže byť oveľa flexibilnejšou voľbou. Porovnanie Kindle otvára ďalšiu otázku – dodáva zariadenie Apple s slotom SIM pre celulárny prístup? Wi-Fi a Bluetooth sú dané.

Cieľom spoločnosti Apple by určite malo byť vytvoriť a ovládať zariadenie de facto na písomné doručovanie a spotrebu médií, ako to urobili pre hudbu s iPod a iTunes.

Ako môže názov časopisu vyzerať na tablete Apple

Cena – Jedna vec, ktorú vieme, je, že akýkoľvek tablet Apple bude prémiovým produktom so zodpovedajúcou cenovkou. Avšak v špičkovom svete dotykových obrazoviek Crestron a AMX by sa ceny spoločnosti Apple určite javili ako „rozumné“ v porovnaní. Vezmite si diaľkový ovládač Pronto TSU9600. Za 950 GBP nemusí byť milión kilometrov od ceny tabletu Apple a za predpokladu zariadení, ako je napríklad thinkflood Redeye, bude fungovať so zariadením rovnako ako s iPhone, potom ponúkne podobnú aplikáciu diaľkového ovládania plus nespočetné množstvo dodatočných funkcií .

Urobte to tak – ako vždy pre výrobky, ktoré sa varí v bielych lesklých chodbách Apple, zostáva na mieste tajomstvo a hoci sa zdá, že hmla zdvíha, a zanecháva nám jasnejšiu predstavu o tom, čo by tableta mohla byť, všetko Čítate dnes zostáva dohadné až do akéhokoľvek formálneho oznámenia Apple. Bez ohľadu na funkcie, so výsledkami spoločnosti Apple pre úspech v posledných rokoch a jednorazové zameranie generálneho riaditeľa desaťročia, ktorý by vsadil proti inému významnému víťazovi Cupertino?

Apple.com

Chcieť viac? – Sledujte nás na Twitteri, ako sme my na Facebooku, alebo sa prihláste na odber nášho informačného kanála RSS. Môžete dokonca dostať tieto spravodajské príbehy doručené prostredníctvom e -mailu, priamo do svojej doručenej pošty každý deň

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest
E -mail
Viac

Whatsapp
Tlač

Skype
Tumblr

Telegram
Vreckovka