Home & Living

Rozhovor: Vicente Wolf

Legenda o scéne dizajnu v New Yorku Po viac ako 35 rokov je kubánsky Vicente Wolf niečo ako rebel. Počíta medzi svojimi klientmi A-Listers ako Clive Davis, CEO Showtime Matthew Blank a princ a princezná von Furstenberg a niekoľko celebrítských hotelov a reštaurácií nesie jeho sofistikovaný, ale nekonvenčný štýl. Nie je to zlé pre dizajnéra, ktorý sa učil, ktorý vyšiel zo školy dizajnu v deň, keď učiteľ trval na tom, že záclony musia byť dva palce nad podlahou. Wolf založil obchod v pekle v kuchynskom štúdiu dlho predtým, ako bol PSČ elegantný a teraz dohliada na 15-člennú dizajnérsku firmu, ale uprednostňuje prácu bez stola.

Dobre podpätkové stádo do jeho luxusného showroomu v Midtown Manhattan, Vicente Wolf Home (VW Home), ktorý je ako pokojný pouličný trh, ktorý predstavuje nálezy, ktoré vyzdvihuje na cestách na ďalekosiahle miesta vrátane Indonézie, Indie, Afriky, Francúzska a nového Papua. Guinea. Dokonalý fotograf zastrelí svoje vlastné interiéry pre svetové lesklé časopisy a jeho cestovné fotografie milujú jeho tri knihy: Naučte sa vidieť: Prinášanie sveta okolo vás do svojho domu (remeselnícky), Prechod hranice: Globálna vízia dizajnu (2006 (2006 Random House) a zdvíhanie opony na dizajn (Random House 2010). Nedávno spustil zemepisné šírky – rad krištáľových doplnkov pre Baccarat, inšpirovaný cestou do Ázie a Afriky.

Dom a Home: Popíšte, čo sa vám na vašom dome páči.

Vicente Wolf: Ako svetlo naleje do okna a vytvára vzor na podlahe, zmysel pre otvorenosť … nedostatok formality tým, že má nábytok náhodne umiestnený okolo priestoru a štvorcový .

H&H: Ako by ste opísali svoj zmysel pre štýl?

VW: Za posledných 35 rokov som sa videl ako moderný dizajnér so silným odkazom na minulosť. Som kombináciou sarkastického a sladkého, vtipného a mŕtveho, pracovitého a útekového, politického a nevedomého, politicky nesprávneho a znepokojeného, ​​všetko zmiešané do latino interiéru a pokryté v škrupine sofistikovanosti v New Yorku.

H&H: Máte veľmi obľúbenú farebnú schému?

VW: White – Biele pozadie je veľmi architektonické a vytvára silné nastavenie, v ktorom maximalizuje objekty, ktoré chcete zobraziť.

H&H: Ste zberateľom fotografií, ale nemáte nič pribité na stenu. Ako zobrazujete svoje diela a prečo?

VW: Zhromaždil som fotografiu za posledných 35 rokov. Dostávam kúsky v aukciách po celom svete. Keď sa opierate o umenie o rímsu, dáva vám slobodu ju pripevniť a oceniť kúsky v rôznych oblastiach a svetlách. Prestanete vidieť umenie, keď je príliš dlho na rovnakom mieste.

H&H: Opíšte svoj najlepší dovolenkový útek.

VW: Bolo by to v Borneo, cestovalo po rieke Mahakam na 50-stopovej lodi, ktorá sa zastavila v rôznych dedinách a bola v kontakte s prírodou a miestnymi kultúrami.

H&H: V ktorej krajine je v súčasnosti inšpiratívna?

VW: Indonézia – Považujem to za jedno z posledných divokých miest na svete, kde západný svet stále nerušuje pôvodnú kultúru.

H&H: Aká je tvoja predstava o najlepšej noci?

VW: Moja najlepšia noc je zostať v a večerať pre dvoch doma. Chodím do divadla dvakrát týždenne a vždy pozývam na skúsenosti rôznych ľudí.

H&H: Koho osobný štýl veľa obdivuješ?

VW: Karl Lagerfeld za svoj úžasný postoj a za to, že je schopný cestovať na rôznych cestách, zatiaľ čo vždy zostal verný svojmu pohľadu.

H&H: Máte tajnú zhovievavosť alebo súčasnú posadnutosť?

VW: Moje nie tak tajné zhovievavosť je dostávanie fotografie a moja dlhoročná posadnutosť prebieha päť míľ v Central Parku päť dní v týždni pred tým, ako sa objaví slnko.

H&H: Pomenujte troch ľudí, ktorých by ste radi mali na večeri.

VW: Madeleine Albright, Barack Obama a Stephen Sondheim.

H&H: Na akú jednu položku nemohla žiť bez doma?

VW: Moja posteľ. Bluhujem sa vo svojich úžasných bielizni, ktoré sa menia každý druhý deň, čím sa strhávajú mojej Maine Coon Cat, Nene.

H&H: Dokončite túto vetu: „Cítim sa veľa pohodlne, keď …“

VW: Mám mínus desať libier (vždy desať libier).

H&H: Opíšte, čo vás núti cítiť sa bohatý, naplnený a šťastný.

VW: Chôdza po pláži pri mojom dome v Montauk v New Yorku.

H&H: Čo ťa núti ráno vstať z postele?

VW: Len obyčajná nutkavosť.