Home & Living

Prehliadka ohromujúceho interiéru toho najlepšieho hotela na svete

editorka v šéfovi Suzanne Dimma zdieľa pohľad do toho najlepšieho hotela na svete podľa poradcu Trip, kde nedávno zostala počas svojej cesty do Indie.

Minulý rok na jeseň som sa odhlásil v Indii so svojím manželom Arriz. Mali sme veľa mimoriadnych zážitkov, ale jedným z vrcholov však bol náš pobyt v paláci Umaid Bhawan v Jodphur, ktorý nedávno zvolil hotel roka. Umaid Bhawan, ktorý bol vyvinutý v 30. rokoch 20. storočia, je pracovný palác, ako aj Maharaja z Jodphu, stále tam žije, takže s hosťami sa zaobchádza ako s licenčnými poplatkami. Nemôžete vám však pomôcť byť potešená majestátnou fasádou, rozľahlou symetrickou štruktúrou a ohromujúcim prostredím s výhľadom na Jodphur. Kliknite s našou galériou a exkurziou je ohromujúci areál hotela.

Pozrite sa oveľa viac z výletu Suzanne do Indie tu.

Toto je výhľad z predných záhrad k jednému z krídel hotela. Náš priestor bol v ďalekej veži s výhľadom na záhrady a bazén. Ako uvidíte z fotografií, palác bol zmesou východných a západných architektonických vplyvov vrátane renesancie, Art Deco, ako aj Rajput – všetko sa však krásne spojilo.

Fotograf: Suzanne Dimma

Tu je výstrel jedného z vrátnikov, ktorý nás privítal, keď sme vstúpili do hotela. Chodníky na vonkajších chodbách, celkom s vloženými morskými podlahami Terrazzo, pokračovali natrvalo a krásne spárované so zlatými žltými pieskovcovými stenami.

Fotograf: Suzanne Dimma

Toto je úžasná veľká lobby v centrálnej kupole. Vstúpenie do tejto oblasti bolo klesajúce čeľusť.

Fotograf: Suzanne Dimma

Toto je letecký pohľad z prvej úrovne nad halou. Krajina vykladanej mramorovej podlahy bola obzvlášť odstránená z tohto uhla.

Fotograf: Suzanne Dimma

Všade, kde sme sa otočili, boli na prednej bráne precízne detaily štýlu, ako sú tieto mosadzné dvere témy Elephant.

Fotograf: Suzanne Dimma

Chodby sa omotali okolo tohto pokojného vnútorného nádvoria s otvormi každé štyri stopy, aby sa zabezpečilo, že prešli očarujúce vánky. Zápach jazmínu, ktorý sa valil zo stromov v trávniku, bol vždy prítomný.

Fotograf: Suzanne Dimma

Náš priestor sa pozrel na rozľahlé, upravené záhrady, ako aj kúsok bazéna (ktorý je vidieť v pravom hornom rohu).

Fotograf: Suzanne Dimma

Zostali sme v jednej z historických spální, ktoré boli silne ovplyvnené Art Deco.

Fotograf: s láskavým dovolením paláca Umaid Bhawan

Peacocks sa túlajú po hotelovom areáli, takže sú uvedené vo veľkom množstve umeleckých diel a nástenných malieb, ako je ten, ktorý je nad našou lakovanou drevenou posteľou.

Fotograf: Arriz Hassam

Čierna, ako aj biela sprchovacia miestnosť so strednou vaňou – lemovanou jeho a jej márnosťou – bola tiež ovplyvnená Deco, aj keď bolo ťažké fotografovať kvôli všetkým zrkadlám.

Fotograf: Suzanne DimmaNa tejto areáli boli rôzne reštaurácie, avšak obed na tejto pokojnej terase pokrytej terase bol jednou z našich obľúbených.

Fotograf: Arriz Hassam

Hoteloví hostia by sa mohli pripraviť na večeru v hornej časti budovy pri zvláštnych príležitostiach, ktoré mali neporovnateľný výhľad na mesto Jodphur a pevnosť Mehrangarh. Presne sa mi páčilo, ako dizajn priniesol pozoruhodné pozadie pre stôl, ktorý sa cítil extrémne Gotham City.

Fotograf: Suzanne Dimma

Jedli sme raňajky v hornej časti primárnych krokov s výhľadom na areáli. Jedlo bolo bezchybné, takže sme jedli veľa a natiahli sme každé jedlo, aby sme vzali príťažlivosť v prostredí.

Fotograf: Suzanne Dimma

Raňajky vždy zahŕňali výber knedle, naan sendvičov a chutney podávané na strieborných, odstupňovaných stojanoch.

Fotograf: Suzanne Dimma

Tu som v tranze: ohromený, že som sa ukázal na tomto snovom mieste.

Biele ležadlá, ako aj jasne zafarbené dáždniky, obklopovali bezdrôtový bazén. Rád plávam, takže to bol vrchol.

Fotograf: Suzanne Dimma

Keď to bolo rovnako horúco plávať vonku, klub zdravia mal vlastný krytý bazén pokrytý mimoriadnou prácou v dlaždiciach z modrých fresiek, ako aj zvýšené okvetné lístky pri zvláštnych príležitostiach.

Fotograf: s láskavým dovolením paláca Umaid Bhawan