Uncategorized

Dizajn okolo výhľadu

Q. Moja obývacia izba je 14 x 21 ‘. Na južnom konci je zálivové okno (14 ‘). Na severnom konci sa nachádza krb s jedinými dverami na jednej strane a na druhej strane knižnica. Západná stena má dvojité dvere a východná stena je 21 -dlhá pevná stena. Chcel by som sa tešiť z skvelého výhľadu z okna Bay a krbu. Ako je možné nábytok nastaviť tak, aby to bolo možné?

– Marg Hauck

A. Dve zoskupenia sedadiel fungujú dobre vo veľkom obývacom priestore. Vo svojej situácii máte šťastie, že máte dostatočne veľký priestor na to, aby ste sa umiestnili na tomto a dva ohniskové body, okolo ktorých by ste mohli nastaviť váš nábytok, konkrétne okno a krb. Poloha otvorov naznačuje, že hlavné zoskupenie nábytku je okolo okna zálivu. To sa bude dobre prepožičať tomu, aby sa používalo ako socializačná, televízna sledovacia oblasť, počúvanie hudby. Skúste zoskupovať dvojmiestne pohovku, kreslo a stôl. Pohovka musí byť umiestnená pod uhlom pri pohľade na juhozápadný roh. V juhovýchodnom rohu je možné umiestniť kreslo a konferenčný stolík priamo pred sedením v zodpovedajúcom uhle. Preskúmajte uhol, až kým nebude vyzerať a necítiť sa dobre. Radi jednotka musí byť umiestnená v juhozápadnom rohu. Toto usporiadanie rozdeľuje dlhú pevnú stenu ukotvením pohovky a kresla na ňu a vytvorí oblasť potešenia, ktorá nezablokuje výhľad.

Druhý zoskupenie nábytku okolo krbu musí byť menšou, tichšou oblasťou pre osamelé prenasledovanie. Skúste zoskupovať niekoľko stoličiek okolo konferenčného stolíka smerujúceho k krbu. Pošková jednotka na nízkej úrovni umiestnená za pohovkou zo zoskupenia okien zálivu bude maskovať zadnú časť pohovky a zároveň dodať ďalší úložný priestor. Stoličky v tejto oblasti musia byť ľahko pohyblivé, aby sa mohli v prípade potreby priviesť do väčšej oblasti socializácie. Možno budete potrebovať aj lampy na čítanie. Ak chcete vytvoriť harmóniu medzi týmito dvoma oblasťami, použite rovnakú paletu farieb a štýl v nábytku. Nezabudnite udržiavať dopravné oblasti čo najjasnejšie.