Uncategorized

Optické ilúzie

Každý dizajnér potrebuje niekoľko skvelých techník na rukáve: Múdre metódy na vytvorenie miestnosti, steny alebo kusu nábytku vyzerajú väčšie, menšie, textúrované alebo majú úplne iný tvar. Farba, čiara a materiál sa hrajú, aby oklamali oko a priniesli presvedčivé ilúzie. Je to často také jednoduché a praktické, ako zvyšovanie základného stola zakrývaním štýlovým materiálom alebo s cieľom, aby sa úzke okno vyzeralo širšie zakrývaním susednej steny záclonami. Praktickosť však nie je vždy výsadou dizajnéra-niekedy je to len o pozoruhodných očných cukrovinkách, showmanship s ohýbaním mysle, ako aj typ objektov, ktoré nemusia byť nevyhnutne jednoduché na integráciu do tradičného domu, avšak, čo určite získa kreativitu beh.

Tu je niekoľko fascinujúcich príkladov:

Zrkadlá sa často využívajú na to, aby sa oblasti cítili väčšie, avšak s stromom v severnom Švédsku, Tham Videgård Akitekter využil odraz na výrobu budovy v tvare kocky (ktorá sa vyvíja okolo kmeňa stromov) prakticky zmizne.

Minimálna grafická knižnica Johna Leung, ako aj stojan na časopisy, sa javí ako náčrt 2D ceruzky, nakreslený na stenu. Skutočným trikom je však to, že sa zdá, že vľavo sú štyri police, ale iba tri doprava.

Zadné aj sedadlo Fadeout Stoličky Nendo sú drevené, avšak nohy odstraňujú akryl, ktorý bol starostlivo namaľovaný, aby sa zabezpečilo, že kus sa javí ako plávajúca.

Cuatro Cuatros, kolektív mladého štýlu z Valencie v Španielsku, navrhol túto Escher-Esque Vase, aby sa zabezpečilo, že v závislosti od vašej perspektívy rozvíja nemožný trojuholník.

Viac fantastických nálezov nábytku nájdete v našej ikonickej galérii nábytku A-Z.

Kredity fotografie: 1. TreeHotel, Tham & Videgård Arkitekter2. Bias of the Thource Bookshelf, John Leung3. Fadeout predseda, Nendo4. 90 ° váza, Cuatro Cuatros