Uncategorized

Najchytrejší dom v Spojenom kráľovstve? Časť 1

Domov Chrisa a Clare Hunter má štandardný exteriér kameňa, ktorý je v rozpore s všestranným systémom múdreho domu, ktorý sa nachádza vo vnútri. Domov, ktorý robí inteligentné autonómne rozhodnutia, a nie závisí od svojich cestujúcich pri prevádzkovaní diaľkových ovládacích prvkov. Dr Karam z Idrateka nás zavedie s touto mimoriadnou inštaláciou, ich doteraz podrobne vyplýva …

V nedávnom článku sme vysvetlili inštaláciu IdRaCEK v prostredí starostlivosti, kde jej jedinečne holistická technika umožnila jednoduchú prepravu pokročilej automatizácie a zhromažďovanie údajov s bitovou požiadavkou na individuálnu interakciu, ako aj veľmi malé zapojenie kupujúceho nad rámec . Dôraz sa kládol veľmi veľký na to, aby mal nenápadný systém, ktorý by nezastrašoval, rovnako ako „priateľom“ staršieho obyvateľa.

Tentoraz kontrolujeme inštaláciu, ktorá možno ide na ešte jednu extrémnu. Vynikajúcim príkladom všestrannosti a škálovateľnosti systému, ako aj vynaliezavosti a kreativity svojich majiteľov, ktorí boli a sú veľmi ponorení do plánovania, inštalácie, ako aj „zabaveného“ svojho systému.

Keď sa Chris, ako aj Clare Hunter pustili do svojho samostatného dobrodružstva, pred niekoľkými rokmi sa chceli vyrobiť fyzický obytný priestor, ktorý by mohol byť svojím vlastným, ako aj automatizácia House (HA) bola rozhodujúcou inováciou, ktorá zahrnula . Nielen ako doplnok, aj keď je mimoriadne veľká časť celku, ako aj zásadný aktivátor. Požiadali sme Chrisa, aby nám dodal trochu zázemia a povedal nám niečo o tom, čo chceli dosiahnuť:

Múdry dom, ktorý sme chceli

„Nedostanete sa pripravené, naznačené, že by sme mohli pripraviť veci, aby sme sa zmestili oveľa lepšie. Táto stránka bola invalidná a pomerne malá, takže je ťažké dosiahnuť niečo, s čím sme boli potešení. Museli sme uveriť čomukoľvek opatrne, ako aj s tým, že sme sa bežne objavili a odchádzali sa od normy, tak s domom, ako aj s automatizáciou domu. Žiadali sme ubytovanie, ktoré pre nás fungovalo dobre, dodávali pohodlie a pohodlie, otvorené, dobre izolované, ako aj s prioritou veľkej akustiky. Aj veľkolepá rodina a/alebo dobrí priatelia, ktorí zostávajú v okresovaní, tak spoločensky, ekologický, malý vplyv na životné prostredie, ako aj my sme nemali obavy z použitia špecifikácie umeleckých techník. “

Pokiaľ ide o fyzické usporiadanie, obytná nehnuteľnosť sa nachádza na svahu, ktorá sa zaoberá východom, a je usporiadaná na troch poschodiach s schodmi uprostred. Spredu, na úrovni zeme, je garáž so suterénom za hranicami (hosťovaním malého kúpaliska). Po schodoch je vľavo otvorená kuchynská šupka a hosťujúca sa ubytovanie s mediálnou oblasťou vpravo. Obaja otvorení na záhrade a opäť na najvyššom poschodí je vľavo plocha s otvorenou spálňou a vpravo salónik / výskumná štúdia. Beží so stredom, na oboch stranách schodov, sú párom servisných kanálov. Tieto sa zvyšujú z priestoru rastlín a sú otvorené do každého poschodia, obidve veľké, aby sa zmestili na vetracie potrubie. Celkovo sa trochu líši od predchádzajúceho trojstranného semifinále.

Chrisove domáce automatizácie Ambície boli od začiatku odstránené …

„S automatizáciou domu sme sa rozhodli ísť všetkou metódou-úplnú automatizáciu a žiadne tradičné poklesy. Ak autá a nákladné autá môžu úplne závisieť od počítačov pre správu motora / služby pre ľudí a podporné služby, prečo nie dom? Sú pre to veľmi lepšie, takže aj domov musí byť. Pozreli sme sa najmä na EIB / KNX, C-BUS, Niko, Dupline, Enocean, Idratek, ako aj neskorší vbus. Všetky mali výhody, rôzne kombinácie nákladov, spôsobilosti, topológie, inteligencie, zaznamenávanie údajov, spoľahlivosť, podporu, flexibilita, vzhľad, DIY, WAF. Vybrali sme si Idrateka pre všetky tieto, avšak hlavne pre jeho inteligenciu, jeho dostupnosť, prístupný prístup, ako aj jeho vyhliadky na budúci rozvoj “

Dobre, že sme boli s potešením, že sme boli vybraní pre ich projekt, nikdy sme si však nepredstavovali, čo by sa stalo. Určite sme si vedomí niektorých pomerne veľkých inštalácií, v oveľa väčších vlastnostiach, predpokladáme však, že Chris a Clareov systém je jedným z najvýznamnejších, aké sme videli v jednom dome-rovnako ako aj oni, ako určite prišli s nejakým imaginatívnym použitím.

Páči sa mi len pár ich odchodov od normy. Napríklad v tomto veku technológie dotykovej obrazovky je ich koncept podpisovej rady LED podmienky takmer ako mať vintage rozhlasovú súpravu. Ale pochopenie veľmi dobre Humungózne množstvo informácií, ktoré ich systém generuje, minútu po minúte, dokážem dobre pochopiť, že je skutočne prospešné, ako aj nielen záležitosť nostalgickej vizuálnej príťažlivosti. ako aj pre prepojenie dizajnérskej železnice do presne rovnakej automatizačnej štruktúry! Čo na mňa tiež zapôsobí, sú však mnoho zložitých funkcií, ktoré implementovali pre seba, využívajúc EXkonštrukty s napätím kortexu. Hĺbkové funkcie, ktoré vyhovujú ich konkrétnemu prostrediu, ktoré ťaží zo všeobecnej integračnej dáždniky.

„Pre nás to bolo rozhodujúce-oslavovaná diaľková kontrolu a / alebo super inteligentný programátor / termostat nebol to, čo sme chceli, HA musel ísť ďalej, oveľa ďalej, ako aj neintruzívne a poskytovať kontextovú citlivosť, citlivosť. Rovnako ako jednoduché naladiť a prispôsobiť sa a rásť vo svetle skúseností, ako aj pri príchode nových vecí. “

Podľa čísel

Aby som bol úprimný, zistil som, že je ťažké uveriť, ako presne zostaviť tento článok. Chris aj Clare urobili toľko. Nakoniec som teda veril, že musím len odovzdať Chrisov vlastný popis. Predtým, ako idem, som však presvedčený, že to stojí za to, aby poskytla nejaký kontext, v type štatistík, získaných z ich systémovej databázy:

Celkový počet fyzických modulov je 260-takže viac ako 1 000 zariadení súkromných sietí, vrátane osemdesiatich osvetľovacích obvodov, niektorých priamo stlmiteľných, určité stlmiteľné emulačné prepínače (ja mladý nie), niektoré iba bežné zapnuté/vypnuté … snímanie a ovládacie aspekty (a Logika, samozrejme) pre podlahové vykurovanie, ako aj služby horúcej vody, medzi ktoré patria tepelné obchody, slnečné vykurovanie, vykurovanie bazénov, ako aj prevádzkové funkcie. Počítal som viac ako osemdesiat snímačov pohybu (predstavte si výmenu batérie, ak boli bezdrôtové) použité na sledovanie a zabezpečenie obsadenia, ako aj okolo deväťdesiat snímačov teploty – niektoré na meranie teplôt vzduchu, iné na správu rôznych teplých služieb, ako je napríklad Voda pri bazéne, solárne vykurovacie systém, tepelné obchody, voda z kúpeľa, voda z vodovodu atď., Plus päťdesiat senzory vlhkosti, oveľa viac ako päťdesiat senzorov na úrovni svetla, pätnásť senzorov dverí a okien. ako aj viac ako sto a päťdesiat digitálnych vstupov pre veci, ako sú float senzory, senzory veka, senzory blízkosti, stav zariadenia; Rovnako ako sto a tridsať tlačidiel alebo zhlukov gombíkov (celkový súkromný gombík- počítajte dobre viac ako tristo). Pokiaľ ide o počet zmenených výstupných zariadení, zabezpečil som sa pokúšať sa počítať-avšak podložky, sušičky, vzduchový curtain, bazénové čerpadlá, pádlo na bazén, solenoidy vodovodného výstupu, UFH a všeobecné vykurovacie čerpadlá a ventily, mikrovlnné rúry, ťažkú ​​parnú rúru, ťažkú ​​parnú rúru , Ohrievacia zásuvka, ventilátory extraktora. S najväčšou pravdepodobnosťou už máte všeobecnú fotografiu a samozrejme si nepamätáme dizajnérsku železnicu! Osem modulov typu panela pridávajú interkom, syntetizované reči a včasné služby zvuku, okrem infračervených transceiverov, ako aj dve vonkajšie video interkomové jednotky, dvadsaťpäť metrov pulzných výstupov, sedem prietokových metrov … ok, i Verte, že by som sa tam oveľa lepšie zastavila.

Celkový počet objektov Cortex je len asi 2200 – každá reprezentácia fyzického modulu v softvéri alebo abstraktná položka, ako sú logické brány, makra, ponuky, regulátory vykurovania, ako aj tak ďalej. Každá súkromná položka má svoju vlastnú paradigmu správania, ako aj nastavenia, ako aj niekoľko prepojení softvérových aplikácií na iné objekty (odtiaľ názov, Cortex).

Chris aj Clare stále prevádzkujú systém využívajúci platformu miniitx, čakajú na upgrade na niečo oveľa výkonnejšie, keď rozpočtový plán umožňuje a nakoniec dokončil dokončenie domu, aby sa zvýšila citlivosť a umožnila rast rastu. Správa videa z CCTV atď. Zatiaľ sa zatiaľ nepokúsil využívať podstatné funkcie vonkajšieho pripojenia-server Cortex, e-mail, SMS, ako aj mobilné výbery-ktoré čakajú na inštaláciu novej smerovača. Takže na Chris…

Nedávno sme dokončili budovu a vybavenie, takže teraz sme hektický čistenie a čistenie, maľovanie a maľovanie, ako aj začneme sa sťahovať-bude to chvíľu, kým to bude vyzerať celkom a zatiaľ čo všetko Elektrická energia je úplne testovaná, okolnosti prachu nás nútia udržiavať patch a predajne comm, ktoré sú nahrané alebo plne obývané (a nepoužívajú sa).

Veľmi sme opatrne verili o tom, ako presne kábel-požadovali sme úplné, všestranné a (akoby to bolo možné) zabezpečené zariadenia odolné voči budúcnosti, za praktické náklady. Minimalizovali sme teda počet miest na drôty (okolo štyridsiatich-približne tretinu číslo bolo v našom predchádzajúcom úplne bežnom trojpostelovom semifinále, ktoré vôbec nemali HA). Potom sme zapojili a inštalovali a potrubili na každé miesto, čo je komplexne, ako by sme mohli:

Sieť – svetlo, ako aj sila (radiálne, žiadne krúžky)

CT100 – TV, rádio a čas (cez DAB)

CAT-5E UTP-pripojenia point-to-point

CAT-6 UTP-sieťové pripojenia

CAT-5E FTP IDRANET-senzory a ovládače

Voda – horúca, ako aj chladná plus skander + 24 V napájanie

Vetranie – integrované vstupy a výstupy

Senzory dymu a ohňa

Množstvá každého z programu sa líšia v závislosti od miesta, ako aj nie čokoľvek, čo ide na každé miesto (napríklad voda), rovnako ako niekedy sme bežali chápadlá na miesta blízko, pre svetlá. Vypracovali sme stoly, aby sa ľudia mohli pracovať, avšak čokoľvek je podnietené z nichPlán (voda, vzduch a vákuum stúpajúce pomocou servisných dĺžiek na každých stranách schodov, potom vonku do podlahových podlahových miest na každé miesto) alebo z uzla0, na strednom poschodí (elektrické vrcholy, ako aj spodok, ako aj dno, priamo do podlah a potom vyžaruje na miesta). Potrubia Water Shopers nevyhnutne idú samozrejme vlastnou cestou.

Náš uzol nula

Spotrebiteľské jednotky-osem jednotiek (štyri napájanie, štyri svetlo), každá s RCD a zvyčajne jeden MCB na miesto

24/7 ks (miniitx) venované spusteniu Cortex a Idranet-kŕmenie dvoch inteligentných napájacích zdrojov IPS, s mimoriadnymi batériami na pokrytie prerušenia energie, kŕmenie osem spojovacích skriniek, kŕmenie bezplatných topológií na moduly na každom mieste

Pod

CT100 patch-panel

Patch-panel CAT-5E

CAT-6 Ethernet prepínač

Napájanie 24 V

SolarLogic-venovaný vákuový

Genvex Optima 310 Controller – pre MVHR

MGE UPS-pokrývajúce 24/7 ks, solarlogické, solárne čerpadlo, Node0-Lights

Naše UPS trvá približne tri hodiny, avšak my v krajine online, takže keď rozpočtový plán umožňuje, aby sme požiadavku pridať generátor meniča (100A PME Connection, ktoré prichádza pomocou nadzemných elektrických línií s transformátormi na stožiach inštitúciou, ktorá je náchylná k tomu, aby bola náchylná počasie) . Celkovo vyšiel náš celkový beh káblov, všetky typy, okolo 17 km.

Teraz sa pozrite na časť 2 – v časti 2 sa pozrite podrobne na tieto šnúry, okrem skvelých ponúk oveľa viac obrázkov tohto pozoruhodného systému automatizácie domu.

www.idratek.com: Viac IDRATEK: Viac múdrych inštalácií domu

Chcieť viac? – Sledujte nás na Twitteri, ako sme my na Facebooku, alebo sa zaregistrujte do nášho informačného kanála RSS. Môžete dokonca dostať tieto spravodajské príbehy doručené prostredníctvom e -mailu, priamo do svojej doručenej pošty každý deň

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest
E -mail
Viac

Whatsapp
Tlač

Skype
Tumblr

Telegram
Vreckovka