Home & Living

Keramická a porcelánová dlaždica

Pri renovovaní alebo výstavbe nového domu je podlahou jedným z najdôležitejších hľadísk. Či už ide o obavy vysoká premávka, náchylná na vlhkosť (kúpeľňa, kuchyňa), pod úrovňou (suterén) alebo na inštaláciu na žiarivo teplo, vhodné podlahy môžu mať veľký rozdiel.

Mnoho majiteľov domov sa nás pýta, čo je lepšie: keramika alebo porcelán. Pretože obe dlaždice ponúkajú neobmedzenú škálu štýlov, veľkostí, farieb a textúr, odpoveď je menej o estetike ako o funkčnosti. Požiadavka, ktorú požadujete, závisí od priestoru, v ktorom veríte, že ju inštalujete, ako aj od toho, kde sa priestor nachádza v dome.

V tomto článku:
Keramika
Porcelán
Hodnotenie dlaždíc

Keramika

Keramická dlaždica je vyrobená zo zmesi ílov, ktoré sú pritlačené do tvaru. Dlaždice majú zasklený alebo neglazovaný povrch. Glazované dlaždice majú špeciálnu keramiku, ktorá sa používa na telo dlaždice, a potom sa končí za pozoruhodným teplom. Zasklenie sa stáva ťažkým, ako aj zložitým, čo má za následok podlahu, ktorá má dodržiavanie vlastností:

Odolný voči farbám

Odolný voči škrabaniu

Ohňovzdorné

Nezmizne zo slnečného svetla

Odolný voči sklzom

Ľahko čistiteľné

Ak je zasklená, glazúra na dlaždicu neprechádza všetkou metódou, takže ak sa dlaždica štiepi, ukáže sa vnútorná farba. Zasklené dlaždice môžu mať tendenciu sa poškriabať na často využívaných doskách, sú však ideálne pre steny. Keramické, ako aj porcelánové zasklené dlaždice sú ponúkané vo vysoko lesklých, matných a abrazívnych povrchových úpravách odolných voči sklzom. V prípade podláh nezabudnite vybrať povrch, ktorý nebude tak dobre klzký alebo ľahko ukázať škrabance. Keramické dlaždice s svetlými reflexnými povrchmi (jasná glazúra) sa nenavrhujú pre podlahy, pretože môžu predstavovať nebezpečenstvo sklzu a mať zlý abrazívny odpor.

Porcelán

Mýtus: Všetky porcelánové dlaždice sú „cez“ farebné výrobky. V skutočnosti sú iba „neglazované“ porcelánové dlaždice cez sfarbenie, čo naznačuje, že ak je dlaždica štiepaná, farba zobrazená pod hornou vrstvou bude úplne rovnaká v celej hrúbke dlaždice. Ak je dlaždica zasklená, či už keramika alebo porcelán, telo pod glazúrou nikdy nebude presne presne rovnakou farbou alebo štruktúrou ako horná vrstva. Toto je zásadné hľadisko pri výbere dlaždice, ktorá je najlepšia pre váš priestor.

Porcelánová dlaždica je skutočne typ keramickej dlaždice, ktorá je vyrobená z oveľa jemnejšej hliny ako keramiky, ktorá tvorí kaolinitické minerály, kremeň a obav, pokrytý sprejom a tvarovaný suchým lisovaním hlineného prachu na napísanie keramického materiálu, ktorý je potom ukončené pri vyšších teplotách ako keramika. Jednou z mnohých základných vlastností porcelánu je jej odolnosť voči vlhkosti. Rovnako je odolný voči noseniu, hlbokému oderu a mrazu, vďaka čomu je porcelán fantastickým produktom na využitie v ťažkých podnebiach.

Porcelán, ktorý je k dispozícii v matných, neglazovaných alebo vysokých leštených povrchoch, sa ponúka iba v základných dlaždiciach 6 ”x 6”, ako aj v dlaždiciach 12 ”x 12”. Dnes sa dlaždice vyrábajú v mnohých rôznych veľkostiach vrátane 20 ”x 20” pre tie oblasti, ktoré by mali úžitok z kamenného „dosky“ vzhľadu.

Neglazované porcelánové dlaždice sú mimoriadne ťažké a sú neuveriteľne sklovité a husté. Sú to priestranné výrobky, ako aj v extrémne ťažkých oblastiach webovej premávky, ako sú chodby, ktoré môžu nosiť, si však zachová svoju pôvodnú farbu. Neglazované porcelánové dlaždice sú ponúkané v rôznych povrchových úpravách, od matného po vysoký lesk, ako aj niektoré majú textúrované povrchové úpravy, ktoré napodobňujú prírodný kameň.

Glazované porcelánové dlaždice majú lesklý alebo matný povrch, rovnako ako môžu byť mleté ​​a leštené, aby sa vytvoril úplne rovný povrch. Sú tiež ponúkané v kamennej napodobňovacej úprave.

Primárne výhodné vlastnosti porcelánovej dlaždice, či už je to zasklené alebo neglazované, sú:

Telo je menej porézne, vďaka čomu je ideálny pre kúpeľne, ako aj pre kuchyne, kde sa zvažuje voda.

Porcelánové dlaždice, ktoré sú omnoho hustejšie ako keramické, budú tolerovať vyššie zaťaženie.

Medzi ďalšie základné úvahy pri výbere dlaždíc patrí rezistencia na sklz, veľkosť dlaždíc, veľkosť a farbu škárovacích kĺbov, hrúbka dlaždíc, výškové variácie od priestoru do miestnosti, vhodnosť podlahy, ako aj údržba dlaždice.

Hodnotenie dlaždíc

Pri výbere najlepšej dlaždice pre váš priestor by sa mala uvažovať o klasifikácii PEI (hodnotenie porcelánového smaltého inštitútu) s 5 s 5. Skóre od 0 do 5 (0 pre najľahšiu pešiu premávku, 5 pre najťažšie) sa vzťahuje na keramiku, ako aj na porcelánové dlaždice. Skóre nie je meraním vysokej kvality, avšak znakom tých najlepších oblastí, ktoré využívajú výrobcov, odporúčajú. Najviac estetickejšie dlaždice budú mať zvyčajne nižšie hodnotenie, napríklad dlaždice PEI 2 sa nevyrábajú s ďalším ťažkým webovým prenosom a odporom oderu ako hlavným záujmom. Mnoho dlaždíc s vysokým leskom, kovovými dokončeniami alebo špeciálnymi farbami bude tendenciabyť hodnotený v tejto skupine. Dlaždice používané pre extrémne ťažké oblasti webovej dopravy, ako je PEI 5, sa vyvíjajú s funkciou ako predovšetkým záujm o estetickom štýle, ktorý je ďalej dôležitý. Technické prvky, ako je odolnosť proti oderu povrchu, sa budú myslieť tak, ako by sa mali uskutočniť úplne najprv skôr, ako sa začleňujú estetické vplyvy.

Trieda 0: Žiadna pešia premávka
Iba nástenná dlaždica, rovnako ako by sa nemala využívať na podlahách.

Trieda 1: Extrémna ľahká premávka
Veľmi nízka pešia premávka, iba holá noha (hlavná ensuite, kúpele, kúpeľňa).

Trieda 2: Svetelná premávka
PLAčiteľské alebo mäkké topánky (oblasti primárnej toalety v druhej úrovni, spálne).

Trieda 3: Ľahká až stredná premávka
Akákoľvek obytná oblasť s možnou výnimkou niektorých vchodov, ako aj kuchýň, ak sa očakáva neuveriteľne ťažká alebo drsná webová prevádzka.

Trieda 4: Mierna až ťažká premávka
Oblasti vysokej pešej prenosovej dopravy, kde by sa mohli sledovať drsné alebo vonkajšie nečistoty (vstupný vstup, kuchyňa, balkón, ako aj doska).

Trieda 5: Ťažká premávka
Keramická dlaždica navrhnutá pre obytné, priemyselné a inštitucionálne podlahy vystavené hĺbkovej premávke.

Vďaka svojim pozoruhodným vlastnostiam sa porcelán stal podlahou posledných rokov. Je to najodolnejšie z náročných telesných dlaždíc, o 30% tvrdšie ako žula. Porcelán bol predtým využívaný v menších mozaike obyvateľov, zatiaľ čo väčšie dlaždice sa vyrábali prevažne na priemyselné použitie. Dnes, s novými technikami výroby, nádhernými novými štýlmi, ako aj oveľa konkurencieschopnejším cenám, sú horúcim trendom. Ak sú správne nainštalované, mali by trvať večne. Leštené porcelány je prakticky nemožné poškriabať, praktické a krásne, spoľahlivý hit pre akýkoľvek typ projektu vylepšenia domu.