Uncategorized

Je to budúcnosť inteligentnej domácej technológie?

Počas svojho hlavného prejavu v San Fransiscu začiatkom tohto týždňa spoločnosť Google oznámila spustenie spoločnosti Google Home. Najbližšia vec, ktorú sme prišli do bývania v štýle Jetsons, Google Home je inteligentné zariadenie pre váš domov, ktoré je vybavené asistentom Google, nový softvér, ktorý reaguje na hlasové príkazy a pomáha pri rôznych úlohách. Začínaním „OK Google“ môžete zariadenie položiť na množstvo otázok vrátane, dobre – čokoľvek, čo môžete Google, bez toho, aby ste museli niečo napísať. Ponáhľate sa včas odísť ráno? Požiadajte Google Home o prečítanie pre premávku a čas vášho prvého stretnutia. Kearte z všestrannej múky v polovici pečenia? Požiadajte zariadenie o správnu náhradu bez toho, aby ste museli utierať cesto z rúk – a dajte si ho hrať svoju obľúbenú pieseň, keď ste pri nej.

Podobne ako v prípade Amazon Echo môže spoločnosť Google Home tiež pomôcť pri ovládaní svetiel a termostatu a môže byť pripojená k iným domácim systémom automatizácie, ako je Nest. Elegantné zariadenie je dodávané v rôznych farbách a je dostatočne tiché na to, aby sa zmiešali s dekorou.

Aj keď to nie je ani zďaleka vtedy v reálnom živote Rosie Robot Maid od Jetsonsa, tieto inteligentné domáce zariadenia určite predstavujú zásadný posun v digitálnom veku.

Spoločnosť Google Home je 129 USD a bude k dispozícii v USA od 4. novembra 2016 a v Kanade v roku 2017.

Co si myslis? Použili by ste domov Google? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie alebo sa pripojte k konverzácii na Facebooku a Twitteri.