Uncategorized

HDMI Over CAT5 – Home HDBASET Extender Review

Automatizovaný domáci dom pravidelný Tim Hawes nedávno presunul svoj telly, ak rozsah konvenčného kábla HDMI. To vytvorilo príležitosť vyskúšať si jednu z vysoko uznávaných jednotiek HDBASET, ktoré posielajú video 1080p HD, plus 5.1 zvuk, riadenie IR a napájanie prijímača po celom kábele CAT5 alebo CAT6. (Aliancia HDBASET nedávno oznámila V2 konvenčného, ​​ktorý do zmesi pridáva USB 2). Čítajte ďalej o skúsenostiach s Timom s týmito strednými jednotkami…

Po presunutí našej hlavnej televízie už po pätnástom krát a teraz je príliš ďaleko na priamy kábel HDMI, potreboval som riešenie na predlžovanie signálu. CPC ponúkala niekoľko pro-signálnych jednotiek za primerané peniaze-nie lacné, ale tiež nie v kategórii riešenia matrice.

Nedostal som tie, ktoré som pôvodne chcel, pretože boli na sklade, avšak táto „druhá voľba“ je stále celkom dobrá! Mám tieto: P/N: PSG03652, 210 GBP+DPH,

Kľúčové funkcie, ktoré sa predali, boli:

HDMI na jednom kábele CAT5

Napájanie vstreknutá iba do prenosnej skrinky – prijímač preberá napájanie cez kábel CAT5, takže je ľahšie lokalizovať za zariadením atď.

Vráťte IR prijímač „myš v štýle“ a emitor na prenos signálov späť do zdrojového zariadenia.

Jednotky sa používajú veľmi jednoduché, stačí zapojiť káble HDMI a Ethernet dovnútra a preč. Neexistujú žiadne prepínače, ktoré by ste mali nastaviť, nič, čo by sa dalo nakonfigurovať, len sa zapojiť a prehrať. Tri LED diódy označujú výkon, odkaz a HDCP. Sú veľmi dobre zabalené do pomerne veľkej škatule pre veľkosť jednotiek.

Špecifikácie hovoria:

HDBase-T Technológia s funkciou POE

HDCP kompatibilný

Umožňuje HDMI 10,2 GB nad jediným káblom 100 m CAT5E/6

340 MHz/3,4 Gbps na kanál (10,2 Gbps All Channel) šírka pásma

1080p, 60 Hz, rozlíšenie 48bit

Podporuje nekomprimované zvukové signály HDMI a nekomprimované zvukové signály LPCM

Podporuje komprimované DTS, Dolby Digital, DTS-HD a Dolby True HD Audio

3D a CEC prechádza cez

Vstavaná funkcia IR extender s diaľkovým ovládaním

Nie je čo pridať. Kvalita obrazu je vynikajúca, podporovaná HD Full 1080p HD, je to skutočne zariadenie „Plug-in a zabudnuté“.

Alternatívne jednotky (P/N: PSG03654, 202 GBP+DPH) majú všetky rovnaké funkcie ako moje jednotky, ale tiež rozširujú signály RS232. Nie že by som mal nejaké, ale bolo by to „pekné“. Tí s RS232 sú tiež o niečo väčšie ako tie, ktoré som dostal-ak sa namontujete za televízorom namontovanú na stene, čo môže byť protiprávne. Je zvláštne, že sú o niečo lacnejšie ako moje, neviem prečo!

V CPC sú tiež nižšie možnosti nákladov, ale zdá sa, že to nie sú jednotky HDBase-T, nerobia Poe a tiež sa nevracajú. Niektorí tiež potrebujú 2 káble CAT5/6, nie iba jeden. Sú okolo štvrtiny ceny a môžu robiť to, čo potrebujete. Neskúšal som žiadne iné jednotky, takže sa nemôžem vyjadriť.

Som však veľmi spokojný s mojím.

CPC: HDMI Extenders on Amazon

Chcieť viac? – Sledujte nás na Twitteri, ako sme my na Facebooku, alebo sa prihláste na odber nášho informačného kanála RSS. Môžete dokonca dostať tieto spravodajské príbehy doručené e -mailom, priamo do svojej doručenej pošty každý deň.

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest
E -mail
Viac

Whatsapp
Tlač

Skype
Tumblr

Telegram
Vreckovka