Uncategorized

Farba pre steny na obložení

Q. Presťahujeme sa do nového domu a práve teraz je na stenách tmavé obloženie, ktoré chceme maľovať. Mám mimoriadne ľahké tuhé borovicové futóny s džínsovými krytmi, ako aj koberec bude prírodným kobercom Berber. Obklopuje ho skutočný krb s šedými vlajkovými kameňmi. Existujú tiež vstavané police, ktoré obklopujú krb v rovnakej farbe ako steny. Akú farbu by som mal maľovať steny? Chcem strednú farbu taupe, ako je Cedar Key Benjamin Moore (982), ako aj kamenný krb (984) na policiach blízko krbu, avšak obávam sa, ako presne bude nábytok ľahkého borovíc pozerať.

– Terri Webb

A. Maľovanie tmavého obloženia určite pomôže rozveseliť váš priestor. Pretože váš koberec, ako aj ľahký borovicový nábytok sú relatívne neutrálne, skúste si šedú z krbu obklopovať ako farebné narážky. Modré/sivé kamene budú dobre doplnené teplým taupe, ako je mušelín Martha Stewart (H11). Je to stredne osvetlený taupe, ktorý by nemal zápasiť s ľahkosťou borovice.

Pre iný pocit v miestnosti je biela biela Martha Stewart (H29) pekná, bledožltá, ktorá rozveselí priestor a kontrastuje s vaším nábytkom v rovnakom čase. Bez ohľadu na to, akú farbu si vyberiete, verte pri maľovaní políc, ako aj o stenách rovnakú farbu, takže výrobky, ktoré umiestnite na policiach, prinesú do miestnosti farbu, ako aj charakter, a tiež nechám krb ohniskom.

Umiestnenie zrkadla na plášť tiež pomôže rozveseliť priestor. Zrkadlá alebo obrázky v čiernych alebo strieborných rámoch namiesto drevených rám budú dobre kontrastovať s borovicovým nábytkom.