Home & Living

Automatizovaný domáci 15. výročie Špeciál#4 – Ian Lowe, XPL Project

2011 vidí automatizovaný dom, ktorý sa dostane k zrelému veku 15 rokov. Na oslavu nášho Quindecennium (áno, naozaj), požiadali sme niektorých priateľov z webu, aby sa pozreli Späť a dajte nám ich domácu automatizáciu z posledných desaťročí a pol. Pre ešte väčšiu výzvu sme ich požiadali, aby sa pozerali dopredu, čo pokroky v nasledujúcich 15 rokoch prinesie digitálnej domácej dome. Tentoraz Ian Lowe z projektu XPL napína krk, aby sa obzrel späť a dopredu.

Ian Lowe, XPL projekt – posledných 15 rokov? Pre mňa je jediným najväčším posunom v domácej automatizácii rozsiahla dostupnosť sietí IP v domácnosti – keďže domáci počítač sa presunul z zariadenia „One Per Household“ na osobné zariadenie, potom sa premenil na viacero zariadení na osobu na osobu – Tablety, netbooky, smartfóny atď. Presunuli sme sa z niečoho, čo bolo príliš veľké, príliš drahé a príliš hladné, aby sme zvážili časť stavebnej tkaniny, ktorá je možné považovať za „zabudované zariadenia“.

Bol to tiež frustrujúci zážitok – ako jeden predajca za druhým urobil chybu, keď sa pokúsil vybudovať celé riešenie (do značnej miery sa zdá, že chcú vlastniť koniec sami na konci), než aby sa zamerali na interoperáciu. Naše vlastné úsilie v tomto ohľade s projektom XPL neboli také úspešné, ako by sme dúfali, ale ja som presvedčený, že otvorené štandardy a interoperabilita nám poskytnú najlepšiu cestu vpred.

Hoci výpočet bol veľkým aktivátorom, osobne som najviac zapôsobený novými technológiami displeja – prešli sme z veľkých clunking CRT k príjemne plochých a tenkých HD televízoroch za cenu, ktorú si väčšina z nás môže dovoliť – a len sa zlepšuje!

Nasledujúcich 15 rokov – v nasledujúcich 15 rokoch očakávam, že obrazovky sa zväčšia a lacnejšie – digitálna tapeta sa stane realitou. Očakávam, že tieto displeje budú reagovať na dotyk s výpočtovou výpočtom na povrchu, ktorý sa pohybuje z iba telefónov a tabliet, aby sa stali aktívnymi povrchmi na pracovných doskách – a pripojenie siete IP sa stane ešte všadeprítomnejším ako práve teraz.

Očakávam, že niekto prelomí problém s automatickou konfiguráciou a zdieľaním, na ktorom sme všetci pracovali, a schopnosť používať telefón alebo tablet na konfiguráciu a kontrolu všetkých aspektov vášho domáceho prostredia sa stane niečím, čo spotrebitelia jednoducho očakávajú.

Tu je najbližších pätnástich rokov-a deň, keď automatizovaní členovia domu organizujú hromadný nákup na kotúčoch aktivovaných dotykových, plné farby, WiFi pripojené k e-clkovej tapete-je to zľavu!

xprproject.org.uk: Automatizovaný domov – 1. 10 rokov

Chcieť viac? – Mali by ste nás sledovať na Twitteri, rovnako ako my na Facebooku, alebo sa prihlásiť na odber nášho informačného kanála RSS. Môžete dokonca dostať tieto spravodajské príbehy doručené e -mailom, priamo do svojej doručenej pošty každý deň.

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest
E -mail
Viac

Whatsapp
Tlač

Skype
Tumblr

Telegram
Vreckovka